Gál Kristóf rendőrségi szóvivő elmondta, hogy az elmúlt 24 órában 42 esetben kellett intézkednie a rendőröknek a maszkviselés hiánya miatt, és 8 vendéglátóhely ellen tettek feljelentést a járványügyi szabályok megsértéséért, 20 212 ember van járványügyi elkülönítés alatt és 3056-an jelenleg is hatósági házi karanténban vannak, közülük 1027-en használják a mobilalkalmazást a hatósággal történő kapcsolattartásra. 10 625 rendőri helyszíni intézkedés történt, az egyenruhások 27 esetben tettek szabálysértési feljelentést.
Müller Cecília tájékoztatóját a reggel óta már ismert koronavírus-statisztikák elismétlésével kezdte: az elmúlt 24 órában 932 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést, és elhunyt 21 beteg. Részletek reggeli cikkünkben.
Kiemelte, hogy mind a 21 elhunyt esetében volt valamilyen alapbetegség, többségük szív- és érrendszeri problémákkal küzdött. A legfiatalabb halott 37 éves, a legidősebb 93 éves volt.
A 37 éves áldozatnak a következő betegségei voltak: magasvérnyomás, agyi infarktus, súlyos mentális retardáció, féloldali spasticus bénulás, veseelégtelenség.
Jelentősen emelkedett a kórházba és lélegeztetőgépre került betegek száma is, ezzel kapcsolatban az országos tisztifőorvos kiemelte, hogy továbbra is a járvány felfelé tartó időszakában tartunk, így a védekezés egyik eszközeként a kórházakat a valós idejű adatok gyorsabb szolgáltatására kérték.
A szakember elmondta, hogy a védekezés a tervek szerint zajlik, így növelték az ágy- és lélegeztetőgép-kapacitást is. Folyamatban van az egészségügyi szakemberek átvezénylése is, eddig 74 intézményből 746 főt rendeltek ki 12 másikba, ők jellemzően segéd-, szak- és intenzív ápolók, valamint intenzív orvosok, tüdőgyógyászok és belgyógyászok. Müller Cecília ismételten megköszönte az egészségügyi dolgozók munkáját és rugalmasságát.