Van egy befektetési forma, amely talán mind közül a legizgalmasabb, itt ugyanis a szenvedély találkozik a pénzügyi szempontokkal, ez pedig a műgyűjtés — írja a G7. Mennyit számít a tudás, és hogyan érdemes belevágni a műtárgyvásárlásba? Ezekre a kérdésekre válaszol a lapnak Reszegi Judit műgyűjtő.
Amikor befektetésről beszélünk, Magyarországon a legtöbb embernek a bankbetétek, az állampapírok, a részvények vagy az ingatlanok jutnak eszébe, nem pedig a műtárgyvásárlás. Valószínűleg ez az egyik utolsó választás, ha arról van szó, hogy mibe tegyük a pénzünket.
Indulási összeg
Sokan azt hiszik, hogy a műtárgyvásárlás a felső tízezer kiváltsága, de Reszegi Judit szerint már egy mérsékeltebb összeggel is el lehet indulni, sőt arra ösztönöz mindenkit, hogy a lakberendezési boltok lakásdekorációi közötti válogatás helyett nézzen körül a műtárgypiacon, hiszen egy kicsivel nagyobb összegért egyedi műtárgyhoz juthatunk. Mint mondja:
első lépésnek elég, ha rendelkezésre áll egy minimálbérnek megfelelő összeg, ezzel már elindulhatunk a műtárgyvásárlás útján.
Egyes vélemények szerint akkor számít valaki műgyűjtőnek, ha több festménye van, mint amennyi falfelület a házában, de Reszegi Judit szerint a műgyűjtés nem a rendelkezésre álló falak méretétől függ. A műgyűjtés sokkal inkább a tudatos építésről szól, arról, hogy mennyire megfontoltan építjük fel saját gyűjteményünket.