Berényi János a megnyitón mondott beszédében hangsúlyozta: a magyar kormány új irányt követ a külpolitikában és a külgazdaság-politikában, a keleti nyitás keretében szoros együttműködés kialakítására törekszik Indiával is.
A két ország között hosszú múltra tekintenek vissza és kiválóak a gazdasági, politikai, tudományos és kulturális kapcsolatok - tette hozzá. A HITA vezetője elmondta: a magyar kormány célja a kétoldalú kapcsolatok további fejlesztése, ezért ösztönzik a magyar vállalatokat a nyitásra India felé, valamint az együttműködésre a helyi vállalatokkal - tudósított az MTI.Közölte: fontos cél az is, hogy minél több indiai befektető jelenjen meg Magyarországon. (A kkv-k számára is fontos kitörési pont lehet az exporttevékenység elindítása. A mikéntről számos praktikus információt megtudhat a Piac&Profit Piacbővítés exporttal konferenciáján!)
Malay Mishra indiai nagykövet kiemelte: támogatni kell a gazdasági kapcsolatok fejlődését a kereskedelem és a befektetések tekintetében is. Már vannak intézményi keretei a Magyarország és India közötti kapcsolattartásnak, és a két ország több együttműködési megállapodást is kötött. Ugyanakkor a magyar kormány meghirdette a keleti nyitás stratégiáját, amelynek egyik célja a Magyarország és India közötti kapcsolatok szorosabbra fűzése, ezért ideálisnak tűnik az időpont egy üzleti központ megnyitására is Budapesten - közölte. Úgy vélte, a két ország közötti kereskedelem volumene nem ad okot az elégedettségre. Érdemes lenne a magyar vállalatokat arra ösztönözni, hogy nyissanak az indiai piac felé - mondta Malay Mishra.
A diplomata megjegyezte: ma a gazdaság jelenti a legfontosabb kapcsolatot két ország között, mert erősebbé teszik az országokat és segítenek a fejlődésben. Bakos István, a Nemzetgazdasági Minisztérium Ázsia-főosztályának vezetője kiemelte: India hagyományosan fontos partnere Magyarországnak nemcsak a gazdaságban, hanem a tudományos, kulturális és turisztikai kapcsolatok szempontjából is.