A termék kedvező eleme, hogy a Mehib kárfizetési hányadát magasan, maximum 95 százalékban határozza meg. A kis- és középvállalkozásokat segíti az is, hogy az új konstrukció éves minimális biztosítási díja csak 200 ezer forint. Az előzetes számok alapján tavaly a Mehib 270 milliárd forintos áruforgalmat biztosított, idén pedig új, kkv-k számára kidolgozott biztosítása a magyar áruk szállításából, illetve export szolgáltatás nyújtásából származó követeléseknél a vevő nem fizetése, vagy fizetőképtelensége ellen nyújt fedezetet. A biztosítás az unió tagállain kívül több, mint 100 országba irányuló magyar exportra terjed ki.
Csillag István, a Mehib elnöke elmondta, hogy az exportbiztosító fedezete javítja a kkv-k banki megítélését, a kereskedelmi bankok, illetve faktorcégek a jövőben várhatón ajánlják majd a terméket az ügyfélkörükbe tartozó kis- és közepes cégeknek. A Mehib előzetes számításai szerint körülbelül 15.000 kiscég tartozhat a lehetséges igénybe vevők körébe. "Mintegy 3.500 kkv a külpiacra lépését a konstrukció nélkül aligha tudná megvalósítani" - mondta Csillag István.
Szakács Tibor kérdésre válaszolva az elmúlt évről elmondta, hogy a Mehibnek idehaza sikerült a piaci alapon működő hitel-, illetve exportbiztosítókkal is állni a versenyt, a piaci részesedéséből nem vesztett, de ezt úgy tudta megvalósítani, hogy egyes konstrukcióival beszállt a hazai áruforgalom üzleti biztosításába is. "Magyarországon már itt van a világ összes jelentősebb áru-és hitelbiztosítója, itt tevékenykedik például az Euler Hermes, a Coface, velük is versenyeznünk kell" - húzta alá a vezérigazgató.