A Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület szerint a régión belül a magyar kockázati- és magántőke-piac 2010. évi fejlődését két egymással ellentétes tendencia határozta meg. Az éves befektetések értékét meghatározó nagy összegű kivásárlások a válság és a gazdaságpolitikai bizonytalanság kapcsán nehéz helyzetbe kerülő magyar piacon gyakorlatilag leálltak, ugyanakkor az induló és korai fázisban tartó cégek finanszírozása a Jeremie-program beindulása nyomán fellendült. (Fél év alatt annyi befektetés született, mint tavaly egész évben.)
A kétféle hatás eredőjeként a magyarországi vállalkozásokba 2010-ben befektetett kockázati tőke értéke az előző évi érték közel harmadára esett vissza (2009-ben mért 214 millió euróról 2010-ben 65 millió euróra) miközben a befektetések száma több mint felével bővült, így a befektetések átlagos értéke az évtized elejére jellemző nagyságrendre esett vissza. Az Európai Magán- és Kockázati Tőke Társaság (EVCA) adatai szerint, bár 2010-ben a CEE régióban a befektetések értéke csaknem felével visszaesett, a befektetések száma azonban mintegy 30 százalékkal nőtt. Ez az adat azt mutatja, hogy a térség továbbra is nagy számú befektetési lehetőséget kínál a magántőke társaságoknak. A Riverside több, mint 20 éve van jelen a kelet-közép-európai régióban (CEE), de a jövőben még jobban szeretne összpontosítani a térségre. 2010-ben, zárta a Europe Fund IV alapját, amelynek 420 millió eurós összegét az elkövetkezendő 5 évben tervezi befektetni európai - akár térségbeli - cégekbe.
„Kelet-Közép-Európa azért egyre fontosabb, mert a magántőke befektetések feltételei folyamatosan javulnak, az itt működő cégek pedig egyre inkább hasonlítanak nyugat-európai társaikhoz" - nyilatkozta Kai Köppen, a Riverside CEE ügyvezető partnere. „Ennek több oka van. Egyrészt a hagyományos iparágak vezető szerepét itt is átvették a piaci átlagnál gyorsabb növekedést produkáló szektorok. Másrészt egyre több céget a megalapításuktól fogva azzal a céllal működtetnek, hogy valamikor eladják őket, azaz a kezdetektől fogva jól szervezettek és hatékonyak. Nem utolsósorban pedig az a vállalkozói réteg, amely a rendszerváltozás után ért el üzleti sikereket, közeledik a nyugdíjhoz, és eladná vállalkozását" - tette hozzá a Riverside régiós vezetője. A régiós befektetési lehetőségeket a fogyasztásra épülő, az egészségügyi, az ipari és a környezettudatossággal kapcsolatos iparágakban keressük legaktívabban" - emelte ki Tahy Balázs, a társaság magyarországi befektetési igazgatója.