A bankok is emeltek

A legtöbb bank emelte a számlavezetési díjait, és a számlához kapcsolódó szolgáltatások is drágulnak. Az OTP-nél harmadával drágábban inkasszózhatunk, a CIB-nél a számlavezetés díja 15 százalékkal nő, az Erste a diákhiteles számlák díját emeli - írja összeállításában a Napi Gazdaság.

A legnagyobb lakossági banknál, az OTP-nél januártól a korábbi 250 forint helyett 270 forintot számítanak fel havi számlavezetési díjként és emelkedtek az ügyintézési díjak is. A nagybank a korábbi 600 forint helyett 800 forintért kezeli a bank az inkasszófelhatalmazásokat és hasonló mértékben drágult a limitfigyelési szolgáltatás díja is. A bankon belüli fizetős tranzakciók után a korábbi 160-1600 forint közötti díjtételnél magasabb, 200-2000 forintot von majd le a bank a megbízások teljesítéséért, az OTPdirekt esetében a 80-800 forintos díjsáv csúszott fel 100-1000 forintra.

Január 15-étől a bank legtöbb bankkártyájánál drágul a saját atm használata: a korábbi 35 forint+0,45 százalék helyett 39 forintot és további 0,49 százalékot lesz kénytelen kifizetni az OTP-ügyfél. Így a korábbi 110 ezer forint helyett immár 100 ezer forint felvétele esetén is érdemes elkerülnie a saját logós automatát az OTP-ügyfélnek: az idegen atm használata ekkor már olcsóbb.

CIB

A pénzintézet a Classic számlák vezetéséért 190 forint helyett 219 forintot számol fel havonta, míg az Online számla díja 499 forintról 549 forintra emelkedett. Azok az ügyfelek, akik aktívan bankolnak az Online számlákkal, a korábbi 99 forint helyett több mint 50 százalékkal magasabb, 149 forintos díjjal szembesülnek majd. A szolgáltatásokért levonható maximális összeg 4500 forintról 5000 forintra emelkedett a banknál.

Kedvező ugyanakkor, hogy a Classic számlánál a bankon belül ezentúl a korábbi 0,1 százalék, minimum 60 forint helyett minden esetben csak 60 forintot kell fizetni. A bankkártyáknál ellentétes a változás: a korábbi 500 forintos díj most már csak az alap, a más bankfiókban történő pénzfelvétel esetén 0,25 százalék, de minimum 500 forint a tarifa.

Erste

Az Ersténél a diákszámla havi költsége 119 forintról 139 forintra ugrott, 119 forintot már csak az elektronikus számlacsomagot igénylők fizetnek - igaz viszont, hogy nekik ez tavaly csak 99 forintjukba került -, ráadásul tőlük a bank az internetes, bankon belüli eseti utalásokért a jövőben 20 forintot kér, míg eddig ez ingyenes volt. A "sima" Diákszámla-tulajdonosok a jövőben 20 helyett 30 forintot fizetnek ugyanezért a szolgáltatásért. A Diákszámláról történő kifizetés fix költsége is nő: a jövőben minimum 170 forint adódik a 0,5 százalékos költséghez a korábbi százas helyett.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo