A Szigeten idén visszaváltható a pohár, tilos a szórólap és a nejlonzacskó, továbbra is szelektíven gyűjtik a PET palackokat, az ALU dobozokat, a kartont és a vendéglátóhelyek pultjában képződő üveghulladékot. Szívószálakat is csak azoknak adnak a vendéglátóhelyeken, akik ezt külön kérik.
A nap erejét felhasználva, a cég SolarHome napelemeivel csatlakozott a Sziget fenntarthatósági céljaihoz. Az EcoKempingben a fesztiválozók megtapasztalhatják, hogy megújuló energiával és a környezetet nem terhelő alternatív megoldások használatával ugyanolyan kényelmes és teljes lehet az élet. „A saját márkás napelemeinkkel működő kemping támogatásával az E.ON a tudatos, fenntartható energiahasználatra hívja fel a figyelmet és tovább viszi az áprilisi márkakampányában megkezdett gondolatot: rajtunk is múlik, hogy élhető legyen a jövőnk. A kemping lakójaként mindenki tehet egy zöld lépést a környezetünkért”– mondta Károlyi Zsuzsanna marketing és kommunikációs vezető.
Az EcoKempingben az étkezés is teljes egészében fenntartható, még a tányér is tökéletesen lebomló és akár ehető is. Kukorica, búzakorpa, cukornád – kizárólag növényi alapanyagból készültek az itt használt evőeszközök. A búzakorpából készített tányérokban akár levest is lehet enni, mert kb. 20-40 percig képes tartani a folyadékot. Mivel a tányérok semmilyen ragasztó vagy kötőanyagot nem tartalmaznak, kizárólag 100% búzakorpát, ehetőek is. Ha pedig egy fesztiválozó netán elhagyja egy fa alatt, 30 nap alatt komposzttá válik.