A magyar delegációt Bajnai Gordon miniszterelnök vezeti, a küldöttség tagja Kóka János is, az Országgyűlés Nabucco-bizottságának elnöke. A megállapodás szövegét a Külügyminisztérium hamarosan nyilvánosságra hozza - közölte Bayer Mihály, a magyar utazó Nabucco-nagykövet Ankarában. Beszámolt arról, hogy a kormányközi megállapodás összhangot teremt a török és az európai szabályozás között annak érdekében, hogy a Nabucco számára egységes és versenyképes nemzetközi jogi környezetet biztosítson.
A kormányközi megállapodásban rendezték a korábban felmerült problémás kérdéseket is, így például az Európai Bizottságnál és az Európai Bíróságnál lehet jogorvoslatot kérni, ha valamelyik fél nem tartja be a szerződésben vállalt kötelezettségeit. Megoldódott az a probléma is, hogy Törökország a gázvezetéken szállított gáz 15 százalékára igényt tartott volna. Mint mondta, a vállalati nyereségadóból való részesedést a vezetékhossz alapján alakították ki, azaz, mivel a vezeték törökországi része lesz a leghosszabb, Törökország kapja a legnagyobb részesedést.
Bayer Mihály elmondta: az osztrák, a magyar, a román, a bolgár és a török miniszterelnök - magyar kezdeményezésre - egy politikai nyilatkozatot is aláírt, amelyben két dolgot vállaltak: azt, hogy amilyen gyorsan lehet, ratifikálják a szerződést, és azt, hogy hat hónapon belül a vállalkozást támogató magánjogi szerződést kötnek a Nabucco-konzorciummal.