Su Vej (Su Wei), a kínai kormány egyik fő klímaszakértője - az indonéziai Baliban zajló szakmai konferencián részt vevő pekingi küldöttség tagja - felhívta a figyelmet arra, hogy Kína jelenleg az iparosodás folyamatában van, szüksége van gazdasági növekedésre, hogy megfeleljen a lakosság alapvető igényeinek, és fel tudja venni a harcot a szegénységgel.
Egyesek szerint Kína a káros gázkibocsátás tekintetében már túlszárnyalta az élenjáró Egyesült Államokat, ugyanakkor az egy főre jutó kibocsátás tekintetében az amerikai mérték egyhetedénél tart. Su Vej vitatta azt, hogy ilyen arányok mellett igazságos követelni országától a kötelező érvényű csökkentést. Peking álláspontja szerint Kína alig néhány évtizede bocsát a légkörbe káros gázokat, míg a Nyugat már évszázadok óta teszi ezt.
Az Egyesült Államok éppen azért maradt ki a kiotói egyezményből, mert elutasítja azt, hogy a megállapodás mentességet ad a kötelező érvényű csökkentés kötelme alól az olyan fejlődő országoknak, mint Kína, India vagy Brazília. Az 1997-ben aláírt kiotói jegyzőkönyv előírja az üvegházhatású gázok kibocsátásának átlagosan ötszázalékos csökkentését az 1990-es szinthez képest. A mintegy 190 ország részvételével Balin tartott értekezlet kétéves tárgyalási folyamat nyitánya, amelynek végén megszülethet a 2012-ben lejáró kiotói jegyzőkönyvet felváltó egyezség. Kína támogatja a "Kioto utáni" megállapodás kidolgozását, és azt az üzenetet próbálja eljuttatni a konferencia résztvevőihez, hogy sokat tesz az éghajlatváltozás ellen.