Ezen az összejövetelen kiderült, hogy a nyugat európai országokban a biogáz felhasználási szokások átalakulóban vannak. Vannak üzemek, amelyek már nem áramot és hőt állítanak elő, (úgy, hogy a biogázt gázmotorban elégetik), hanem a megtisztított gázt a hálózatba pumpálják. Ez Németországban és Ausztriában nem okoz nehézséget, mert a magánkézben lévő energiaszolgáltatók rugalmasak e tekintetben.
Olaszországban a szabályozás hiányában ezt a módszert még nem alkalmazzák. Az országot Szegeden képviselő szakember szerint a közszolgáltatóknak kellene beruházni, hogy ott is elterjedjen a biogáz megtisztítása és a lakossághoz történő eljuttatása.
Ennek a módszernek hazai elterjedését több dolog is elősegíti. Míg a generátorral nyert áram hazai átvételi ára 9 eurócent, addig ugyanazon mennyiségért - egy kilowatt/óráért nyugaton 24-26 eurócentet fizetnek. (Már a környező országokban is másfélszer annyit adnak egy biogázból megtermelt "zöld" kilowattóráért.) Eközben a visszapumpálásra specializálódott üzem felépítése nem drágább, mint a gázmotort és generátort tartalmazó társaié.
Tehát a beruházóknak nem kell több pénzt elkölteniük. Akik egyre inkább érdeklődnek a kelet-európai lehetőségek iránt, mert tőlünk nyugatra gyakorlatilag már kiépítették a teljes rendszert, kevés helyre tudnak már építeni biogáz-üzemet. Németországban több mint négyezer üzemben termelik a biogázt, de már Ausztriában is működik vagy háromszáz. Nyugati szomszédunk kapacitása maximum ötszáz üzem, tudta meg lapunk az ország Szegedre érkezett képviselőjétől. Olaszországban még nem ennyire jó a helyzet, ahol szintén ötszázra teszik a szükséges üzemek számát, de jelenleg százharminc működik.