Fodor: próbáljuk meg Budapesten!

Magyarországot javasolta az ENSZ Kormányközi Klímaváltozási Bizottság (IPCC) tavaszi ülésének helyszínéül Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi miniszter felszólalásában az indonéziai Bali szigetén zajló klíma csúcskonferencián - tájékoztatta a szakminisztérium csütörtökön az MTI-t.

A miniszter szerdán az MTI-nek telefonon még arról számolt be, hogy a jövőbeni nemzetközi éghajlatvédelmi kötelezettségek egyelőre nem körvonalazódnak, és noha erősödik az erre vonatkozó szándék a második hete zajló tanácskozáson, lehetséges, hogy a 2012 utáni időszakra az üvegházhatású gázkibocsátások csökkentési mértékéről még nem sikerül megegyezni a résztvevő több mint 190 országnak a péntekig tartó egyeztetésen.

A klímavédelemben elutasító álláspontot tanúsító Amerikai Egyesült Államok és a fejlődő országok egyre inkább hajlanak arra, hogy hivatalos mederben folyjanak a tárgyalások. Fontos lenne, hogy minden fejlett ország - így az USA is - csökkentést vállaljon, továbbá a fejlődők közül a gyors gazdasági növekedéssel bírók is készek legyenek bizonyos mértékű mérséklésre. A Kiotói jegyzőkönyv 2012-ben lejár, és utána hatályba kellene léptetni az újabb megállapodást.

A fejlett országok részéről körvonalazódik egy olyan nemzetközi alap felállítása, amely a fejlődő országoknak nyújtana anyagi segítséget a klímaváltozás hatásaihoz való alkalmazkodásukban. Ebből az alapból jutna pénz arra is, hogy a fejlődő országok erdeiket megóvják, amely hozzájárulna a klímavédelemhez.

A tárca tájékoztatása szerint csütörtökön felszólalt az IPCC elnöke, Rajendra Pachauri és Al Gore, az Egyesült Államok volt alelnöke is, aki beszédében élesen bírálta hazáját. Al Gore kijelentette, hazája nem szolgál jó ügyet azzal, hogy fenntartásokkal kezeli a konferencián javasolt kibocsátási csökkentést. A politikus bízik abban, hogy az éjszakába nyúló, szűk körű egyeztetésen sikerül megegyezni. Ezen az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a világ országai milyen globális stratégiát kövessenek a klímavédelemben. A kulcskérdés, hogy a következő évtizedben milyen klímastratégiát képviseljenek a fejlett, a fejlődő, és az olyan rendkívüli tempóban fejlődő országok, mint Kína vagy India.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo