A szakértők szerint a korábbi bővülési ütem alapján, az éves termelési volumen 2030-ra 110 millió tonna, 2040-re pedig várhatóan 240 millió tonna hidrogénre nő és a kereslet egyre diverzifikáltabbá válik.
A feldolgozóipar mellett, amely a megtermelt hidrogén közel felét (48 százalékát) fogja felhasználni, a mobilitási és az energiaágazat is jelentős szerepet játszik majd a keresleti oldalon, 30, illetve 15 százalékkal. Az épületek fűtése a kereslet hét százalékát teszi majd ki.
A Roland Berger zöld hidrogénre vonatkozó előrejelzése szerint a zöld hidrogénprojektek kapacitása 2030-ra 119 gigawattra (GW) nő. Ez azonban kevesebb mint a fele annak a 260 GW-nak, amelyre a kormányok globálisan kötelezettséget vállaltak, és csak körülbelül egyötöde annak az 590 GW-nak, amelyre az 1,5 fokos cél eléréséhez lenne szükség. Ezért a szakértők a 2030-as éveket kritikus évtizednek tekintik a hidrogénipar számára. Különösen a zöld hidrogéntermelés és ezáltal a szén-dioxid-mentesítés terén várható hatalmas felgyorsulás. 2030-ra a tiszta hidrogén aránya elérheti a 12 százalékot.
„Az évtized hátralévő évei kulcsfontosságúak abban, hogy megteremtsük a strukturális feltételeket ahhoz, hogy a következő évtized a gyorsulás szakasza legyen. Ha ugyanis a hidrogénnek nem sikerül a dekarbonizáció versenyképes alternatívájává válnia, akkor a vita az energiaigényes iparágak olyan országokba történő áthelyezésére terelődhet, amelyek az alacsony költségű tiszta energiának, a pénzügyi ösztönzőknek vagy a jobb jogi kereteknek köszönhetően alacsonyabb termelési költségeket tesznek lehetővé." - mondja Schannen Frigyes, a Roland Berger partnere.