Újabb 100 milliárdnyi pénzcsap nyílt meg

A gazdasági és pénzügyi válságra való tekintettel több, mint 100 milliárd forint többletforrásra pályázhatnak a vállalkozások a Gazdaságfejlesztési Operatív Program keretein belül, a pályázati feltételek is némileg egyszerűsödtek. A cél a munkahelyek megőrzése és a technológiafejlesztés.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A következő két évben - elsősorban uniós források átcsoportosításával - várhatóan mintegy 1400 milliárd euró áramlik a magyar gazdaságba - mondta Burány Sándor, a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium államtitkára a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség és a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ legújabb EU-s gazdaságfejlesztési pályázatokat bemutató sajtótájékoztatóján.

Burányi elmondása szerint a pénzügyi és gazdasági válságra való tekintettel 111 milliárd forinttal növelték meg a Gazdaságfejlesztési Operatív Program (GOP) pénzügyi keretét. A forrásátcsoportosítással nyert többlettel a kormány célja a válság negatív hatásainak ellensúlyozása 2009-2010-ben. A GOP pénzügyi keretének kibővítése ugyanis lehetővé teszi újabb pályázatok kiírását, elsősorban a magas foglalkoztatási hatású, illetve a technológiai korszerűsítésre irányuló beruházási konstrukciók területén.

Jelentős könnyítéseket kapnak a vállalkozások

A gazdaságfejlesztési pályázatoknál jelentősen könnyítettek a pályázati feltételeken: újabb területeket vontak be a támogatható tevékenységek körébe; csökkentették a pályázatok átfutási idejét (a magas foglalkoztatási hatású projekteknél a pályázat beérkezését követő 37 munkanapon belül meghozzák a döntést). A nyertes pályázók a szerződéskötés után előleg formájában hozzájuthatnak a megítélt támogatás 40 százalékához (maximum 300 millió forinthoz). A megemelt mértékű előleg célja, hogy a kedvezményezettek pénzügyi nehézség nélkül, minél könnyebben el tudják kezdeni a beruházás megvalósítását.

Talán az egyik legfontosabb könnyebbség, hogy a vállalkozásoknak nem kell jelentős árbevétel növekedési vállalást tenniük, elegendő, ha szinten tartják a forgalmukat. Sőt, még ezt is kiválthatják a pályázók azzal, ha vállalják, hogy megtartják dolgozói létszámukat.

A bejelentett vissza nem térítendő gazdaságfejlesztési támogatások közül egy már megjelent, öt konstrukció ma, míg három jövő hét pénteken kerül meghirdetésre. A benyújtási határidő ugyanakkor igen rövid (néhány esetben mindössze egy hét), így az érdeklődőknek mielőbb érdemes felkeresniük a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség, illetve a Magyar Gazdaságfejlesztési Központ honlapját a konkrét kiírások és a pályázati feltételek miatt.

Véleményvezér

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.
Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo