A Nyugat-dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság több mint 228 millió forint értékű turisztikai fejlesztést valósított meg, amelyhez 167 millió forint támogatást az Európai Unió, 56 milliót a hazai költségvetés, a maradék mintegy 6 millió forintot pedig önerőként a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium biztosította. A 2006 végén elindított projekt záróünnepségét szombaton tartják Zalaváron, a Várszigeten.
A Kis-Balaton Házban megújult az a kiállítás, amely bemutatja a Kis-Balaton természeti értékeit, a Balaton vízminősége védelmében betöltött szerepét, és a térség történetét, néprajzi adottságait. A látogatók megismerkedhetnek a középkori Zalavár életével, a víz alatti élővilággal, a nádasok életével, sőt a Kis-Balatonon játszódó Tüskevár Matula bácsijának stilizált kunyhója is része a kiállításnak.
Új eleme a bemutatóhelynek az a csónak, amely a tájra jellemző zsombékos-nádas környezetben "horgonyoz", beleülve pedig webkamerák segítségével élőképen tekinthető meg a Kis-Balaton élővilága.
Az épület mellett készült el az a játszótér, ahol a hagyományos libikókák, hinták és mászókák mellett kialakítottak egy vizes játszóhelyet is, hogy a gyerekek játékos formában megismerjék és megtapasztalják a víz útját, erejét, felhasználhatóságát. Kedvükre mozgathatják a vízikereket, kis zsilipekkel megállíthatják, majd újraindíthatják a folyóvizet is.
A bringásoknak is kedveztek
A Kis-Balaton megismerését segíti a tavasszal elkészült 5 kilométer hosszú kerékpárút, amely a bemutatóház közeléből indul, és a Zalavárt Balatonmagyaróddal összekötő útig tart. Az egyik zsilipre új kilátót építettek, ahonnan a Hídvégi-tó gazdag állat- és növényvilágát, valamint a környező táj szépségeit figyelhetik meg a látogatók.
Nemcsak kerékpárút, hanem kerékpáros-ház is működik már, ahol kölcsönözni lehet a kétkerekűeket, de a tájegység természeti értékeit szervezett autóbuszos kirándulásokon is bemutatják az érdeklődőknek. A másfél órás túrákat június elejétől augusztus végéig, hetente két alkalommal indítják az érdeklődők számára.
A kis-balatoni fejlesztés során gondoltak a mozgássérült látogatókra és a gyermekkocsis családokra is. A lépcsős hídon megközelíthető Kányavári-szigetre egy kisebb komppal azoknak is lehetővé teszik a bejutást, akiknek erre másképp nem lenne lehetőségük.