Az év elejétől akár 3 millió forintos vissza nem térítendő támogatással is segíthetik a munkaügyi kirendeltségek a legalább 3 hónapja regisztrált álláskeresőket, ha vállalkozást indítanak, vagy társas vállalkozáshoz csatlakoznak. Ez természetesen a felső határ, a pályázatok alapján döntik el, hogy melyik pályázó milyen támogatásban részesül.
A támogatás visszatérítendő formában is nyújtható. A pályázónak konkrét időpontot kell vállalnia, amikorra teljesíti a pályázatában foglaltakat, valamint hogy mennyi ideig tartja fenn vállalkozását, illetve valósítja meg társas vállalkozásban való részvétellel a foglalkoztatást.
Tőkejuttatás
Elnyerhető továbbá a tőkejuttatással együtt vagy külön, legfeljebb hat hónap időtartamra a kötelező legkisebb munkabér összegéig terjedő támogatás is. A tőkejuttatás feltétele, hogy az abból tervezett beruházáshoz a pályázó legalább 20 százalékos önrésszel rendelkezzen. A pályázónak rendelkeznie kell olyan anyagi biztosítékkal is, amely a pályázó kötelezettségszegése esetén a munkaügyi kirendeltség számára a visszatérítésre vonatkozóan anyagi biztosítékként szolgál.
A regionális keret felosztására a helyi munkáltatók, szakszervezetek, önkormányzatok képviselőiből álló munkaügyi tanács tesz javaslatot. A keret felosztásáról a regionális munkaügyi központ vezetője határoz. A munkaerő-piaci helyzet függvényében régiónként, megyénként az egyes támogatásokra, programokra egymástól eltérő forrásokat határoznak meg.
Nagy az érdeklődés
A vállalkozóvá válás támogatására régiónként eltérő, 80 és 200 millió forint közötti összeget hagytak jóvá a vezetők. A nagyobb munkanélküliségű térségekben, mint például az Észak-alföldi Régióban a vállalkozóvá váláshoz elnyerhető támogatásra is nagyobb az érdeklődés. Ezért merült ki már most az éves keretük, egyelőre nem fogadnak több pályázatot.
Ugyancsak nagy volt az érdeklődés a Közép-dunántúli Régióban, itt a rendelkezésre álló keret 80 százalékát kötötték már le eddig a jelentkezők. A Közép-magyarországi Régióban már kisebb volt a kereslet a támogatásra, eddig a keret 50 százalékát használták fel.
A legkevesebben a Dél-dunántúli Régióban akarták foglalkoztatásukat vállalkozás indításával vagy társas vállalkozáshoz csatlakozással megoldani. Itt az erre rendelkezésre álló keret 20 százalékát használták fel idáig.