Magyar Dániel szerint a kis- és középvállalkozások körében viszonylag sok a jó műszaki-technológiai, vagy eljárásbeli ötlet, de azok kidolgozatlanság miatt, kellő szakmai háttértámogatás híján nem alkalmasak pályázásra. Ezért is fontos és gazdasági létérdek "tudatosabbá tenni a vállalkozások, tudásbázisok és tanácsadó szervezetek, szakemberek együttműködését a régión belül teljesen kiépítendő innovációs hálózat" keretében - hangsúlyozta a programigazgató.
Elmondta: a kkv-k versenyképes megújulásához szükséges három forrás közül a regionális operatív program főként az ágazati klaszterek megerősítésében és létrehozásában, a fejlesztési tanácsadás bővítésében tud segíteni. A vállalkozások és intézmények közös önálló kutatás-fejlesztéseihez a gazdaságfejlesztés operatív programja ágazati kiírásai kínálják majd a legszélesebb, de lassabban hozzáférhető lehetőségeket.
A harmadik és aránylag gyorsabb hozzáférést ígérő finanszírozási forrás a regionális innovációs rendszer, az Innoreg. Ennek idei pályázatát a második félévben írják ki, kerete egyelőre a nyugati régió számára a legalacsonyabb, 350 millió forint. Ez a rendszer éppen a térség egyik fontos törekvését, az energetikai és környezetvédelmi termékek, szolgáltatások fejlesztését segítené.
Hozzátette: éppen "a kutatás-fejlesztésben való lemaradottsága, ugyanakkor egy sor értelmes programcélja miatt a régiónak - Vas és Zala megyének pedig különösen - ennél nagyobb keretre volna szüksége". Ezt az igényét a Regionális Innovációs Tanács rövidesen bejelenti.
A kkv-s innováció nyugat-dunántúli "terepe", lehetőségei sorában többek között az autó- és gépipart, a megújuló energiaforrások alkalmazását és az ezt kísérő új termelési ágak, agrártermékek megjelenését, s a fa- és élelmiszer-feldolgozó ipart emelte ki Magyar Dániel.