A Környezet és Energia Operatív Programból vissza nem térítendő, valamint visszatérítendő támogatásokhoz lehet jutni. A támogatás felhasználási területeit (jogcímeit) 18 pontban közli a rendelet, kiemelésre érdemesek a következők: távfűtő rendszerek kialakítása és korszerűsítése, vállalkozások energetikai korszerűsítése, biomassza felhasználását célzó beruházások, használt olaj és zsír energetikai alapanyagként történő hasznosítása, geotermikus hőenergia-ellátás, hőszivattyús rendszerek és passzív (alacsony energia igényű) épületek fejlesztése, napenergiát hasznosító berendezések telepítése, szélenergiával történő villamosenergia-termelés fejlesztése.
Atámogatás aránya régiónként változik, és nem haladhatja meg a következő értékeket: az Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl tervezési-statisztikai régiókban 50 százalékot, a Közép-Dunántúl tervezési statisztikai régióban 40 százalékot, a Nyugat-Dunántúliban és Pest megyében 30 százalékot, míg Budapesten 2007. január 1-jétől 25, 2011. január 1-jétől pedig 10 százalékot. A kisvállalkozásoknál a támogatás aránya az előbbieknél 20 százalékponttal, míg a középvállalkozásoknál 10 százalékponttal magasabb.
Nagyberuházásnál a támogatás aránya (intenzitása) 50 millió euróig 100 százalék, 50 és 100 millió euró között 50 százalék, a felett 34 százalék (az eurót forintra kell átszámítani). (Az uniós szabályok szerint a nagyberuházás alsó limitje 50 millió euró.)
A beruházások költségein belül az immateriális javak (találmányok, szabadalmak, licencek, know-how-k) aránya lehet magasabb 50 százaléknál.
A kötelező üzemeltetési időszak - a beruházás befejezésétől - 5 év, de kis- és közepes vállalkozásoknál megelégszik a jogszabály 3 évvel. Ezen idő alatt a korszerűtlenné vált technológia lecserélhető, de a kötelező üzemeltetési időszak végéig újabb támogatás nem vehető igénybe.