A három támogatott csoport a következő: mezőgazdasági termelő, erdőgazdálkodó és kertészeti termelő. A pályázaton a tanácsadás 80 százalékát, de legfeljebb 350 ezer forintot lehet elnyerni.
Az erdőgazdálkodónál a támogatás az erdő hektárban meghatározott méretéhez, míg a másik két kategóriában az európai méretegységhez (EUME) kötött. Erdőgazdálkodónál 1-50 hektár között 40 ezer forint jár (ügyfelenként és évente), míg 1001 hektár felett jár a maximális, 350 ezer forintos támogatás. A mezőgazdasági termelőnél az alsó kategória 2-5 EUME, míg a maximális támogatás 150 EUME felett jár. A kertészeti termelőknél 1-2 egység között jár évi 40 ezer forint, míg 101 egység felett a 350 ezer forint.
A szaktanácsadás széles területet ölel fel. Bele tartozik például az energetikai- vagy gépesítési terv készítése, a pályázatírás, a közvetlen támogatási kérelem elkészítése, vagy éppen a higiéniai terv összeállítása.
Annál a termelőnél, aki a Nemzeti Vidékfejlesztési Terv, vagy az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program keretében kapott támogatást, nincs alsó gazdaságméret határa a tanácsadási támogatásnak. Azok a szerkezetátalakítás alatt álló, félig önellátó gazdaságok, amelyek a rájuk vonatkozó keretből kaptak támogatást, tanácsadásra dupla összegre jogosultak (de a 350 ezer forintos felső határ esetükben sem léphető át).
A támogatási kérelmeket a területi szaktanácsadási központhoz (TSzK) kell benyújtani szeptember 15-ig.