A termálvízre épülő beruházások támogatása mellett további 14 milliárd forint áll rendelkezésre a turisztikai fogadóképesség javítására, amelyből 10 milliárd forint a szálláskapacitás minőségi és mennyiségi fejlesztésére, valamint 3,5 milliárd forint a konferenciakapacitások fejlesztésére pályázatokkal lehívható összeg - ismertette Magyar Bálint a pályázatokra elkülönített összegeket.
Dél-Alföld Spa
A Fejlesztéspolitikai Irányító Testület alelnöke hangsúlyozta, hogy az általános szállodaépítésnél 30 százalékos, míg gyógyszállók építésénél 40 százalékos támogatási összeg lehetséges.
"A régióban a tíz milliárd forint támogatás összességében 30-40 milliárd forintos beruházást indukál a szállodaiparban" - vélekedett az államtitkár.
Magyar Bálint a konferenciaturizmus fejlesztését kitörési pontnak nevezte, mert általa nem csak egy szűk idényben veszik igénybe a szállodákat.
Az államtitkár beszámolt arról, hogy elkészült egy tanulmány, amely szakmailag megalapozza a Dél-alföldi Operatív Program Turizmus Prioritásának "Dél-Alföld Spa" komponense keretében a 2007. és 2013. között esedékes források odaítélését fürdőfejlesztések céljára.
#page#Ez a döntés-előkészítő anyag a régió egészség-turizmusának versenyképes és fenntartható fejlődését szolgálja, amely összhangban van a Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégiával - mondta Magyar Bálint.
Az államtitkár kedden megtekintette a tanulmányban szereplő három Bács-Kiskun megyei helyszínt, amelyeknek esélyük van arra, hogy a fejlesztési forrásokhoz támogatást kapjanak.
Élményfürdő
A döntés-előkészítő tanulmányban szerepel a kecskeméti élményfürdő bővítése, valamint a mellette lévő Sauna Hotel 80 szobás, 3 csillagos besorolású gyógy- és rehabilitációs szállóvá átalakítása 2,2 milliárd forint bekerülési költséggel.
Tiszakécskén, a termálfürdő bővítése, ezáltal a téli kapacitás növelése 500 millió forinttal, valamint 100 szobás, 4 csillagos kategóriájú szálloda építése a Termálfürdő területén egy 150 fő befogadására alkalmas konferenciateremmel 2 milliárd forint bekerülési összeggel.
Kiskunmajsán a gyógyfürdőben wellneszközpont építése, fedett gyermekmedence és 33 méteres úszómedence létesítése szerepel 1,7 milliárd forint beruházás keretében, továbbá gyógyszálló és apartmanházak építése 2,37 milliárd forinttal.
Magyar Bálint hangsúlyozta, hogy a tanulmányban szereplő beruházásokra megvan a támogatási összeg, tehát nem egymással kell versenyezniük az elnyerhető támogatásokért, hanem a megtérülést komplex módon biztosító pályázatokat kell készíteni.