Küzdenek a meggytermelők, olvasható a Népszabadságban, hogy a befektetés profitot termeljen. Nagy bajuk, hogy a fáról leszedett gyümölcs, még a hűtőben is gyorsan tönkremegy, így szinte egy öt-tizenöt hektáron termesztő gazda kénytelen egyszerre, leginkább közvetítő igénybevételével eladni az egészet, gyakran az önköltségi ár alatt. Változtatna a dolgon, ha a feldolgozott terméknek piacot nyitnának. Ausztriában már van kiépített hálózat, amely a fogyasztóknak - sokszor turistának - eljuttatja a családi gazdaságok termékeit.
Nálunk ez még nem működik. Holott egyre több városban jelennek meg nyáron olyan információs bódék, ahol a vendégeknek nyújtanak információt a település és környezetének látnivalóiról. Ezekben lehetne kínálni a gyümölcsökből készült befőtteket. Ehhez az önkormányzatok segítsége elengedhetetlen, amelyeknek megfelelő infrastruktúrát kell biztosítania. Itt kerülnek "képbe" a pályázat útján elnyerhető források.
Az információs pontok kínálata is bővülne, hiszen útmutatást is lehetne adni, hogy hol tekinthetőek meg a régi konzerváló módszert bemutató "mintagazdaságok". Ahol pedig friss meggylé, meggyespite, meggyfagylalt kóstolásával lehetne növelni a bevételt. Persze ehhez elengedhetetlen, hogy az ilyen típusú termelés működtetéséhez ne kelljen olyan előírásoknak megfelelni, amely teljesítésével már haszon nem termelhető. Erre irányuló próbálkozások is vannak. Az adómentesség pedig akkor is jár, ha a szolgáltatók túllépik a meghatározott bevételt.