Az InnoEnergy PowerUp! Challenge nyitva áll a közép- és kelet-európai, köztük a magyar innovatív vállalkozások számára, függetlenül attól, hogy azok a fejlődésük mely szakaszában vannak. Nem számít, ha egyelőre csak egy ötlettel rendelkeznek, esetleg most keresik az ügyfeleiket vagy már a további (akár nemzetközi) piaci bővülést tervező közepes méretű vállalkozásról van szó. A szervezők az energia, energiahatékonyság, energiatárolás, mobilitás, körforgásos gazdaság, az okostechnológiák és az okosvárosok területeiről várják az újító elképzeléseket, de minden piacképes, a fenntarthatóságot szem előtt tartó kezdeményezéssel lehet pályázni.
65 ezer euróra lehet pályázni
A legígéretesebb jelentkezők csatlakozhatnak az InnoEnergy hálózatához, amelynek köszönhetően többek között termékeik, szolgáltatásuk továbbfejlesztéséhez, kísérleti projektek indításához, értékesítési stratégiák kialakításához, nemzetközi bevezetéshez és piacbővítéshez kaphatnak befektetést, szakmai támogatást, és köthetnek új partnerségeket.
Külön a programba jelentkező induló vállalkozások ráadásul automatikusan részt vesznek a számukra létrehozott PowerUp! Competiton nevű, 65 ezer euró összdíjazású versenyen, amelynek a végén megválasztják az Év startup vállalkozását.
Márciusig lehet pályázni
A PowerUp! Challenge pályázatra 2020. március 5-ig kell benyújtania a kitöltött jelentkezési lapot az InnoEnergy weboldalán. A verseny hazai legjobbjai számára a kétnapos felkészítő tréning, a Bootcamp április 23-24-én, a magyar döntő április 28-án lesz. Az itt kiválasztott magyar Év startup vállalkozása részt vesz a június 3-ai krakkói finálén.
„Minden támogatást szeretnénk megadni a PowerUp! Challenge hazai jelentkezői számára az eredményes szerepléshez, ezért előttük is nyitva áll a lehetőség, hogy részt vegyenek a január végén induló, öt napos, díjmentes, angol nyelvű vállalkozói képzésünkön, a Primer-en. Ezen ugyanis olyan hasznos, a gyakorlatban jól alkalmazható ismeretekhez juthatnak hozzá, amelyek segíthetnek nekik a sikeres PowerUp! Challenge pályázatuk összeállításában. A Primer-re még január 22-ig lehet jelentkezni” – mondta Dervalics Ákos, az InnoEnergy HUB Hungary vezetője.Egy pozitív példa
Számtalan európai példa bizonyítja, hogy érdemes az InnoEnergy hálózatának tagjává válni. A társulás okosbefektetéseire az egyik legjobb példa a Northvolt, Európa legnagyobb lítium-ion akkumulátorgyártója, amelynek piaci értéke jelenleg 1,6 milliárd euró körül mozog. Alapítói a Tesla korábbi alelnökei, Peter Carlsson és Paolo Cerruti, akik 2016-ban fordultak az InnoEnergy-hez pénzügyi és szakmai támogatásért. Számításaik beváltak, a cég folyamatosan nő, prosperál. A Northvolt egyedisége, hogy új termelőegységeit tiszta energiára alapozza, ellentétben sok hagyományos, Ázsiába telepített létesítménnyel, illetve termékei újra feldolgozhatóak lesznek a gyártás során.
A közelmúltban a Northvolt 350 millió eurót kapott az Európai Beruházási Banktól, és jelenleg a két legnagyobb zöld energiával működő akkumulátorgyár létrehozásán dolgozik: a Northvolt Ett üzemén Skellefteában az Északi sarkkör közelében, valamint a Northvolt Zwei telepén Alsó-Szászországban, együttműködésben a Volkswagennel.