Az intézmény az MTI-hez eljuttatott közleményben jelezte, hogy sem az interneten oldalon elérhető Uniós pályázatok 2013 című oldalhoz, sem a pályázati kiíráshoz nincs köze, annak elnevezése és tartalma negatívan befolyásolja az uniós pénzek elosztásáért felelős intézményrendszerről kialakult képet. A megtévesztő pályázati felhívással összefüggésben, amennyiben az szükséges, az NFÜ megteszi a jogi lépéseket.
Az ingyenes számítógépek beszerzésére vonatkozó felhívásban 6500 forint adminisztrációs hozzájárulási díjat kérnek a pályázóktól, ezzel szemben az uniós pályázatokat kezelő magyar intézményrendszer a benyújtott pályázatok vonatkozásában elbírálási költséget sosem számol fel - hangsúlyozta az NFÜ. Az ügynökség egyben jelezte azt is, hogy továbbra is várja az innen elérhető oldalon az uniós támogatásokkal kapcsolatban a lakosság tudomására jutott visszaélések vagy törvénytelenségek bejelentését.
Nem ez az első eset
Korábban a Piac&Profit szakértője, Dr Szabó Bencét hívta fel a figyelmet arra, hogy több olyan pályázni szándékozó cégvezető kereste meg, akik csalás áldozatai lettek. Az EURO Pályázat ügyvezető igazgatója akkori (innen elérhető) írásában jelezte, hogy a jelenség nem új, de ismét egyre gyakoribb.
Konkrétan olyan pályázati lehetőséggel hitegették a pórul járt vállalkozókat, amelyek már hónapok óta, esetleg több mint egy éve nem elérhetőek, azaz érvényes pályázatot már nem lehet benyújtani. A csalók sajnos ezt nem közölték a pályázni szándékozó cégekkel, helyette „eljátsszották”, hogy a kiírásra még mindig fogad az intézményrendszer pályázatokat, és persze nem felejtették el bezsebelni a több tízezer, olykor százezer forintos fix díjukat.
Érdemes tehát alaposan ellenőrizni az ilyen ajánlatok valóságtartalmát.