A barna bőr kultusza
A barna bőrszín nem olyan régen jött divatba. A korszellem a barnaságot évszázadokig a földművesek, kemény fizikai munkát végzők sajátjaként azonosította. Az arisztokrácia, a gazdagok nemcsak a széltől, a naptól is óvták magukat. Minél fehérebb volt a bőrük, annál magasabbra törtek a társadalmi ranglétrán. Olykor arra vetemedtek, hogy különböző anyagokkal fehérítették a bőrüket, amik aztán komoly elváltozásokat, fájdalmas sebeket okoztak.
A rizspor nemcsak a parókán, az arcon is jól mutatott, sápadttá, szinte beteg kinézetűvé tette az embereket. Nyoma sem volt a mai, egészségesnek tartott napbarnította arcnak. Hiszen akinek barna a bőre, a napon dolgozik (ergo szegény parasztember), nehéz az élete. A napozás ismeretlen fogalom volt, hiszen mi értelme lenne a napon feküdni?
Aztán Coco Chanel elment a francia Riviérára. Pihenni. Napozni. Barna lett a bőre! De aki a kis fekete ruhát és a No5 parfümöt feltalálta, nem tévedhet, igaz? Így aztán hosszú sorokban megindultak a nyaralók a vízpartokra, előkerült a fürdőruha, és ezzel együtt a napbarnította bőr. Ekkor még nem volt szolárium és önbarnító spray. Nyáron barna volt a bőr, ami ősszel fokozatosan kifakult.
Önbarnító termékek
Jogosan merült fel az igény arra, hogy ne csak nyáron lehessen barna a bőr. Ekkor kezdődött az önbarnító termékek forradalma. Ma már számtalan eszközzel el lehet érni az egész évben egyforma színt. Ha valaki mégis csak az általában látszódó bőrfelületét szeretné egészséges színűvé varázsolni, jó megoldás az önbarnító spray. Az arcon egyenletesen eldolgozva természetes hatást kelt. A cukormolekulák 3-6 óra alatt elvégzik a dolgukat, és máris kész a nyári szín.
A hajvonalnál, a nyaknál, a füleknél szépen el kell dolgozni az anyagot, mert a foltos arc nem szép. Túlzásba sem szabad esni, hiszen akárcsak a szolárium esetében, a túlzott használat sárgássá teheti a bőrt, ami már nem egészséges, sőt, inkább felveti a májbetegség lehetőségét a külső szemlélő számára. Az arcra szánt termékek nagyobb mennyiségben tartalmaznak hialuronsavat, amely hozzájárul az arcbőr táplálásához, fiatalságának megőrzéséhez.