Ne hagyd éhen halni a honlapod!

Komáromi Zsombor miközben 7 éven át a Philips és a Sony marketing részlegén dolgozott, elindította saját webes vállalkozását. Ezután kirándulást tett a média világába: négy éven át a HáziMozi magazin főszerkesztője volt. A magazin ezalatt lett Magyarország első DVD mellékletes lapja, és ért el a szórakoztató elektronikában azóta is példátlan olvasottságot havi 24000 eladott példánnyal. 2004-től mégis független műszaki újságíró lett, hogy otthonról dolgozva többet lehessen családjával. Az elmúlt években szinte teljesen az online világ felé fordult, és kisvállalkozások forgalmát növeli üzleti honlapok készítésével. A Piac és Profit Online-on 15 részes sorozatot indított. Íme, a tizenötödik rész.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Akkor miért van, hogy a vállalkozások nagy része a honlapját elkészítteti, és utána többé felé sem néz?

Amikor egy honlappal elkészülök, a benne lévő weboldalak számától függően egy-két hónapra van szüksége a Google keresőnek ahhoz, hogy a tartalmat beindexelje. Ez alatt az időszak alatt folyamatosan egyre több látogatója lesz a honlapnak, mert a kereső egyre több kulcsszóra hozza be az első tíz helyezett között. Körülbelül ez az az időszak, amikor a megrendelőimet még úgy ahogy érdekli, hogy mi van a honlapjukkal. A weboldal körülbelül egy hónap múlva elér egy elfogadható nézettséget: ilyenkor a tulajdonosa elégedetten hátradől - és megfeledkezik róla.

Ez azonban óriási hiba. Ha a megrendelő tovább figyelné a statisztikákat, akkor azt látná, hogy a honlap nézettsége innentől kezdve esni kezd. A Google ugyanis a weboldalakat először előre hozza a találati listákon, megelőlegezve a bizalmat. A helyezéseket azonban csak akkor tartja meg, ha a honlapra linkek kezdenek el mutatni. A Google ugyanis feltételezi, hogy ha egy weboldalnak fontos a tartalma, akkor arra más oldalak tulajdonosai linkeket hoznak létre. Te is biztosan így teszel: ha érdekes weboldalt találsz, annak a linkjét elküldöd e-mailben ismerőseidnek, vagy megosztod a Facebook oldaladon, a blogodon.

A Google hosszú távon a honlapra mutató linkek száma alapján dönti el, hogy hányadik helyen hozza a találati listán. Azokat a honlapokat, amelyekre nem mutatnak linkek, egyre hátrébb sorolja a találati listákon, így annak nézettsége visszaesik. Ráadásul „kulcsszó konkurenseid" (akik ugyanarra a kulcsszóra akarnak az első helyre kerülni - és ezért az üzleti életben is konkurenseid) száma is állandóan nő, hiszen minden nap honlapok ezreit- tízezreit indítják el. A több látogatót hozó kulcsszavakért hatalmas verseny folyik az interneten, így egy egy élelmes konkurens hamar eléd kerülhet, ha honlapjára folyamatosan linkeket hoz létre. Ez is rontja honlapod látogatottságát.

Mi a megoldás?
Ugyanaz ami az alkalmazottad, a háziállatod vagy a vállalkozásod esetén: foglalkozz és törődj a honlapoddal. Figyeld a statisztikákat, nézd meg milyen weboldalakról, milyen kulcsszavakkal jönnek be a honlapodra az emberek. Nézd meg mennyi időt töltenek a weboldalaidon. Szerezz hivatkozásokat a honlapodra lehetőleg tartalmas weboldalakról. Nézd át a kulcsszavakat. Tegyél közé érdekes szakcikkeket a honlapodon, olyanokat, aminek a linkjét te is elküldenéd az ismerősödnek ha megtalálod valahol az interneten. Vagyis foglalkozz vele. Ha pedig erre neked nincs időd, energiád, akkor keress olyan webmestert, aki megteszi neked ezt. Aki létrehoz neked havi néhány tucat linket, aki ellenőrzi az oldalaidat, kiértékeli a statisztikáidat. Akkor a honlapod folyamatosan fog fejlődni, folyamatosan hoz neked árajánlat kéréseket, megrendelőket, vásárlókat: vagyis bevételt.

A sorozat véget ért.

Az első cikket itt, a másodikat itt, a harmadikat itt, a negyediket itt, az ötödiket itt, a hatodikat itt, a hetediket itt, a nyolcadikat itt, a kilencediket itt, a tizediket itt, a tizenegyediket itt, a tizenkettediket itt, a tizenharmadikat itt, a tizennegyediket itt olvashatja.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo