A bid-offer spread kifejezést a vételi és eladási árfolyam közötti különbségre használják. Ez az az összeg, ami a pénzváltók markát üti, ha ugyanazon időben azonos összegű külföldi valutát adnak el és vásárolnak meg.
A collateral nem a halál záloga, de így hívják az ügyletek mögé elhelyezett fedezetet. A kiírt opciók mögé is fedezetet szükséges elhelyezni, ez lehet cash, állampapír, vagy különböző értékeléssel bíró egyéb eszköz is.
A dead cat bounce is elsőre talán morbid hangzású, de jelen esetben arra a jelenségre vonatkozik, amikor egy erőteljesen eső trendben hirtelen javulás áll be, azonban ez csak ideiglenes, és ezt követően még lejjebb süllyed az árfolyam.
Elswappolni (és nem elhappolni) pedig devizát szokás, amikor is a jelenben eladják és egy jövőbeni időpontra veszik meg egy másik devizával szemben.
Ralizni nem csak autóval lehet. Abban az esetben mondják, hogy raliznak a piacok, vagy ralizik egy index, amikor rövid idő alatt nagymértékben emelkedik.
A V@R itt nem a virtual reality-re (azaz a virtuális valóságra) utal, hanem a value-at-risk rövidítése, amely a kockáztatott érték szakmai elnevezése. Ez az érték az adott valószínűség mellett a portfólió várható legnagyobb vesztesége.
Végül pedig, Carry tradernek azt szokás nevezni, aki a kamatkülönbözetre spekulál, vagyis aki az olyan ügyletekben érdekelt, ahol az eltérő alapkamatú devizák különbségeit használják ki. Például egy alacsonyabb alapkamatú devizán vesz fel kölcsönt, majd azt átváltva egy magasabb alapkamatú devizába, a különbség realizálásával nyereségessé válik az ügylet.