Marad a Széchenyi Kártya

Döntés született a Széchenyi Kártya Program egyes konstrukcióinak nyújtott támogatás folytatásáról - derül ki a kormány Magyar Közlönyben szerdán megjelent határozatából.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: KAVOSZ

Döntés született a Széchenyi Kártya Program folytatásáról. A kormány a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel keretében a 2017. január 1. és december 31. között megkötött, illetve felülvizsgálat keretében meghosszabbított hitelszerződésekhez 10 millió forint hitelösszegig legfeljebb 365 napra 1 százalékpont kamattámogatást biztosít, és a legfeljebb 50 millió forintos hitelekhez a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. által vállalt készfizető kezességvállalás éves díjának 50 százalékáig terjedő támogatást biztosít azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát.

A 2017. január 1. és december 31. között megkötött Széchenyi Forgóeszközhitel szerződések teljes összegéhez az adott ügylet futamidejének első három évére (1096 napra) évi 3 százalékpont kamattámogatást, valamint a hitelekhez nyújtott készfizető kezességvállalás díjának 50 százalékáig terjedő támogatást biztosít a kormány az adott ügylet futamidejének első három évére (1096 napra) azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát.

A 2017. január 1. és december 31. között megkötött Széchenyi Beruházási Hitel, Széchenyi Önerő Kiegészítő Hitel és Széchenyi Támogatást Megelőlegező Hitel teljes összegéhez, az adott ügylet teljes futamidejére évi 5 százalékpont kamattámogatást, valamint a hitelekhez nyújtott készfizető kezességvállalás díjának 50 százalékáig terjedő támogatást biztosít a kormány azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg a kezességi díj vetítési alapjának 0,75 százalékát. Kezességi díjtámogatás csak közvetlen állami viszontgarancia mellett vállalt készfizető kezességvállalás díjához kapcsolódhat.

Még több hitel a Széchenyi Kártyára
Bővültek a Széchenyi Kártya Program keretében igényelhető hiteltermékek, mostantól akár 50 millió forint összegben igényelhető Széchenyi Forgóeszközhitel az eddigi 25 millióval szemben.
A kamattámogatás és kezességi díjtámogatás tárgyévi és tárgyévet követő éveket terhelő kötelezettségvállalásainak forrása az éves költségvetési törvényekben meghatározott Gazdaságfejlesztést szolgáló célelőirányzat. A nemzeti fejlesztési miniszter 2017-ben a 2018-2027 közötti évekre a célelőirányzat eredeti előirányzatának 300 százalékáig vállalhat kötelezettséget. Abban az esetben, ha a célelőirányzat forrásainak lekötöttsége eléri a 75 százalékot, a nemzetgazdasági miniszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával meg kell vizsgálnia a maradványok visszahagyása útján történő forrásbiztosítás lehetőségét, és javaslatot tennie a kormánynak. A nemzeti fejlesztési miniszternek a források 75 százalékának lekötését követő harminc napon belül írásban értesítenie kell erről a nemzetgazdasági minisztert.

A határozat tartalmazza azt is, hogy a kamattámogatás mértékét olyan módon kell meghatározni, hogy a kamattámogatással csökkentett ügyleti kamat mértéke ne legyen kevesebb, mint 0 százalék.  A határozat a közzétételét követő napon lép hatályba, és a 2017. január 1-jét követően kibocsátott kártyákra és a 2017. január 1-jét követően megkötött hitelszerződésekre is alkalmazni kell.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo