Jelenleg heti négy járat üzemel Peking és Budapest között, ám felmérések azt mutatják, hogy a dél-kínai régióban is jelentős igény lenne utasszállító járatok iránt.
A Budapest Airport emellett a 2017 novemberében Budapesten rendezett Kína–Kelet-Közép-Európa csúcstalálkozón szándéknyilatkozatot írt alá két logisztikai nagyvállalattal.
„A budapesti repülőtér több tekintetben is igen előnyös cargo üzemelés céljából, hiszen hatalmas fejlesztési területekkel rendelkezik. Ezer kilométeres távolságon belül húsz európai ország érhető el közúton, beleértve a balkáni régiót és Kelet-Európát; Budapestnek minden adottsága megvan ahhoz, hogy jelentős elosztóközponttá fejlődjön” – mondta Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója, aki maga is részt vesz a sanghaji fórumon.
Hozzátette: „A magyar kormány keletinyitás-politikája nyújtotta támogatás segítségével már több éve kiváló üzleti kapcsolatokat alakítottunk ki lehetséges partnerekkel a sanghaji régióban, Kína egyik legfejlettebb gazdasági térségében. A cargo légitársaságok járathálózatai és a személyszállító repülőgépeken történő áruszállítás jó exportlehetőségeket biztosítanak a magyar gyártóknak az elektronikai szektorban, az autógyártásban és a gyógyszeriparban.”
„A légiáru-forgalom mindig megtalálja a számára legmegfelelőbb, leghatékonyabb útvonalakat. Úgy véljük, hogy a Budapest Airport lehetne a legideálisabb elosztóközpont Közép-Kelet-Európában, illetve hogy a düsseldorfi és a hamburgi testvér repülőtereinkkel együtt vonzó, új, közös megoldásokat tudunk ajánlani a cargo üzemeltetőknek” – nyilatkozta René Droese, a Budapest Airport ingatlan és cargo üzletág-igazgatója.
Hozzátette: „A légi áruszállítás szempontjából releváns iparágakban, például az autógyártásban, az elektronikai és a gyógyszeriparban az export és az import is látványosan fejlődik, és ugyanez mondható el az e-kereskedelemről is.”
A Budapest Airport a „BUD 2020” fejlesztési programja keretében 2018 nyarán két új logisztikai központot adott át a DHL Express és a TNT részére a repülőtéren.