Kétezer százalékos növekedés - ez elég a győzelemhez

Több mint tíz év után először újra magyar nyertese van a Deloitte Közép-Európai Technology Fast 50 versenyének. A régió leggyorsabban fejlődő technológiai cégének járó díjat a Szallas.hu az elmúlt öt évben elért közel 2300 százalékos árbevétel-növekedésével kapta meg.

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép:Regus

A régiós Fast 50 listára idén felkerült vállalatok átlagos növekedési rátája 698 százalékra nőtt a megelőző év 671 százalékos eredményéhez képest. A versenyben 10 ország vállalatai vettek részt, 26 cég most először került be a rangsorba. A listában továbbra is szoftvercégek képviseltetik magukat a legnagyobb számban, 26 céggel a rangsor több mint felét ők adták, őket követik az internetes (12) és telekom/hálózatépítő (6) vállalatok.

Verbó Zoltán, a Deloitte Technology Fast 50 programigazgatója elmondta: „A leggyorsabban növekvő közép-európai technológiai cégek élbolyában komoly átrendeződésnek lehettünk tanúi tavaly óta. Az idei legjobbak, vagyis az elmúlt öt év során (2009-2013) legnagyobb árbevétel-növekedést mutató első öt cég közül négyen teljesen újak a listán, most először kerültek be a rangsorba.”

A listát öt év alatt elért 2259 százalékos árbevétel-növekedéssel a magyar internetes szállásközvetítő cég, a Szallas.hu vezeti. A második helyen a lengyel pénzügyi szolgáltatásokat összehasonlító weboldal, a Comperia.pl áll (1962%-os növekedéssel), amely a 2013-as jelentésben még a negyedik helyet foglalta el a régiós listában. A következő három helyen csak új belépőket találunk: harmadik helyen szerepel a szerb High Tech Engineering Center (1777%); negyedik a román szoftverfejlesztő ITNT (1433%); őt pedig a lengyel webfejlesztő ügynökség, a Netguru (1386%) követi.

Tíz magyar cég a legjobb ötvenben

Az idei Fast 50 rangsorban tíz ország képviselteti magát: Lengyelország 17 céggel, Magyarország tíz, Románia hat, Horvátország négy, Csehország, Litvánia és Szlovákia egyenként három vállalkozással, Szerbia két, Bulgária és Észtország 1-1 céggel szerepel a listán. A Fast 50 esetében a 2014. évi jelentés szerint az átlagos növekedési ráta 698 százalék volt, ami ugyan növekedést jelent a tavalyi 671 százalékos eredményhez képest, de ez még mindig messze elmarad a 2012-es, kiemelkedően magas 1026 százaléktól.

A legjobb ötvenbe került magyar cégek közül hét foglalkozik szoftverfejlesztéssel: a Prezi.com Kft. a nyolcadik, a Dolphio Consulting Ltd. a 10., a Kilgray Translation Technologies a 20., az ECON Consulting Ltd. a 24., a Capture Zrt. a 30., egy hellyel megelőzve a Kishonti Kft.-t, amely a 31., az iData Műszaki Informatikai Mérnöki Iroda Kft. (velük készült interjúnkat itt találják) pedig a lista 50. helyén végzett. A régiós győztes Szallas.hu mellett internetes cégként került a listára a 16. helyen szereplő JatekNet.hu Kft. és a 40. helyen végzett Arboreus Kft. is.

Speciális kategóriák

A speciális Rising Stars díjat olyan vállalatok kapják, amelyek még túl fiatalok ahhoz, hogy a Fast 50 főmezőnyében induljanak, az elmúlt három évben mutatott látványos árbevétel-növekedésük azonban arra utal, hogy később szinte biztosan rajta lesznek majd a listán.

A kategória legjobbjai között két magyar vállalatot is találhatunk, rögtön a lista élén. Az idei győztes a magyar Distinction nevű, mobilalkalmazást gyártó szoftvercég lett 2746 százalékos, három év alatt elért árbevétel-növekedéssel. A második helyezett egy szintén magyar szoftvercég, a ShiwaForce lett (1126%), amelyet a lengyel eLib.pl kiadványszerkesztő szoftvert gyártó cég (1002%) követi.

A Big Five kategóriába azok a gyorsan növekvő vállalatok tartoznak, amelyek túl nagy méretüknél fogva nem versenyezhetnek a kisebb Fast 50 cégekkel az árbevétel-növekedés tekintetében. Ezt a rangsort már második éve a goclever.com nevű lengyel számítógépgyártó vállalat vezeti (777%), amely az ötvenes fő rangsorban a 17. helyen áll. Második helyezett a cseh internetes parfümáruház, a parfums.cz (462%, a teljes listán 26. helyezett), a harmadik pedig a román szoftvergyártó, a Teamnet.ro (424%, egyúttal 34. a Fast 50 listán).

Iparágak

A Fast 50 rangsort a korábbi évekhez hasonlóan a szoftvergyártó (26) és internetes cégek (12) dominálják, de nem ugyanolyan arányban, mint tavaly (29 illetve 13 céggel). Őket követik a telekom/hálózatépítő vállalkozások (6 cég), majd a média/szórakoztatás, számítógép- és perifériagyártás, illetve a félvezetők, alkatrészek, és elektronika szektor képviselői.

 

Véleményvezér

Teljes bukta lett Orbán Viktor igazságpillanata

Teljes bukta lett Orbán Viktor igazságpillanata 

Orbán Viktor egyre nagyobbakat lódít egyre kevesebb sikerrel.
Elutasították Magyar Péter feljelentését Orbán Viktor ellen

Elutasították Magyar Péter feljelentését Orbán Viktor ellen 

Az ügyészség döntött Orbán Viktor feljelentése ügyében.
Vatikán már nem békepárti, a pápa az ukrán elnököt fogadta

Vatikán már nem békepárti, a pápa az ukrán elnököt fogadta 

Az új pápa előbb fogadta az ukrán elnököt, mint Orbán Viktort.
Magyar Péter nyilvánosságra hozta, hogy szerinte hol lopott milliárdokat a Fidesz

Magyar Péter nyilvánosságra hozta, hogy szerinte hol lopott milliárdokat a Fidesz 

Milliárdosok aggódhatnak egy kormányváltás esetén.
A szabadság hőseként ünnepelték Karácsony Gergelyt az Európai Parlamentben

A szabadság hőseként ünnepelték Karácsony Gergelyt az Európai Parlamentben 

A budapesti főpolgármester megdicsőült Strasbourgban.
A Fidesz az elmúlt öt év költekezését részben forintleértékelésből fedezte

A Fidesz az elmúlt öt év költekezését részben forintleértékelésből fedezte 

Első helyen az ipari termelői árak drágulásában.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo