Két nap alatt zsebben a pénz

Jelentős lépést tett a K&H a kkv hitelezésben: bevezette a 48 órás hitelbírálatot. Áprilistól ugyanis a 300 millió és 2 milliárd forint közötti éves árbevételű kkv ügyfelek 45 millió forint alatti kérelmei ún. gyorsítósávba kerülnek, így az indikatív banki ajánlat elfogadását követően két munkanapon belül megtörténik az igény elbírálása.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az új, gyorsított eljárás várhatóan segítséget nyújt a kkv-k növekedéséhez, hiszen jóval hamarabb juthatnak a szükséges hitelhez, lényegesen kevesebb adminisztráció mellett. „A bankok tevékenységében az egyik legnagyobb kihívást a kkv szektor fenntartható hitelezése jelenti, amihez gyors és hatékony folyamatokra van szükség.

Ezen a téren a K&H mérföldkőhöz érkezett, hiszen áprilistól bevezettük a 48 órás hitelfolyamatot a 300 millió és 2 milliárd forint közötti éves árbevételű kkv ügyfelek körében, 45 millió forint alatti igények esetében” – tájékoztatott Országh Mihály, a K&H Kkv disztribúció vezetője.

A hitelezési folyamat minősége alapvetően befolyásolja a kkv-k banki élményét, ami két fontos részből tevődik össze: egyrészt az ügyfelek szeretnek minél rövidebb idő alatt választ kapni az adott finanszírozási igényeikre, másrészt minél kevesebb időt és energiát kívánnak fordítani a kérelemhez kapcsolódó dokumentumok összegyűjtésére és a bírálat során felmerülő kérdések megválaszolására.

A válság óta nem vettek fel ennyi lakáshitelt
2017-ben közel 96 ezer lakáshitelnek adtak zöld jelzést a bankok, ez - amellett, hogy 18 százalékos növekedést jelent a 2016-os szinthez képest - 9 éves rekordnak felel meg. Legutóbb ugyanis még a válság elmélyülése előtt, 2008-ban engedélyeztek ennél több lakáshitelt a bankok.
„Habár felmérésünk szerint a cégek legnagyobb arányban az egy hetes elbírálási időt tartják reálisnak, mi ennél is tovább mentünk, és mindössze 48 órára rövidítettük a hitelkérelmi dokumentáció megküldése és az indikatív finanszírozási ajánlat elfogadását követően kezdődő bírálati folyamatot, ami korábban jellemzően 10 munkanapot vett igénybe” – beszélt az eredményekről Országh Mihály.

„A vállalati hitelezés 2017-ben stabilan növekedett: a teljes vállalati hitelállomány 10%-kal, míg a kkv-knak nyújtott hitelek állománya 12%-kal bővült.

Az ún. „gyorsítósávba” a 45 millió forint alatti kérelmek kerülnek, amelyek éves szinten az igények mintegy 80 százalékét teszik ki, és közel 1000 hiteligényt jelentenek.

Az extrém gyors átfutási idő így várhatóan tovább támogatja majd a hitelállomány bővülését, és a kkv-k növekedési lehetőségeit,
mivel jóval gyorsabban juthatnak a megigényelt hitelhez, lényegesen kevesebb adminisztráció mellett.

Ezzel pedig a vállalkozások még inkább arra tudnak fókuszálni, ami leginkább fontos számukra és a Bank számára is: hogy hosszú távon, sikeresen tudjanak működni és fejlődni” – hangsúlyozta ki Országh Mihály.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo