Jobb a férfi főnök? Kiderült, mint gondolnak a női vezetőkről

Emberi, megértő, jó szakember és csapatának motorja a női vezető. Bár a többségnek mindegy, milyen nemű a főnöke, aki dönt valamilyen irányba, inkább férfi vezetőt szeretne magának – derül ki a Lounge Group és a Neticle közös véleményfelméréséből, amelyet döntően a munkaképes korosztályba tartozó 25-59 év közötti nők töltöttek ki a Médiapiac online portálján.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A felmérés kitöltői szigorúbbnak gondolják a női főnököket, de egyben empatikusabbnak, megértőbbnek is férfi kollégáiknál. Olyan szavakkal jellemezték a hölgy vezetőket, mint a családbarát hozzáállás, emberség, csapatszellem, felkészültség vagy éppen a jó kommunikáció. Érdekes eltérés azonban, hogy míg a férfiak leginkább a hozzáértést, a döntésképességet és a viselkedést helyezték előbbre a pozitív tulajdonságok között, addig a női válaszadók a céltudatosságot és a kommunikációt értékelik többre. Bartal-Szedő Gabriella, a hazai kreatív iparágban működő Lounge Group HR vezetője szintén a gyors döntéshozatali képességnek, a szituációkban való könnyebb eligazodásnak és a több színvonalas ötletnek tulajdonítja elsősorban a nők hatékony vezetői munkáját.

A véleményüket megosztók négyötöde úgy gondolja, ma Magyarországon alacsonyabb bért kap egy nő, mint azonos pozíciójú férfi kollégája, és szinte ugyanekkora arányban vélik azt is, hogy egy nőnek jóval többet kell teljesíteni a szakmai elismerésért.

A felmérésben döntő többségben voltak azok a vélemények, miszerint több női vezető kellene a mainál. Ugyanakkor amikor arról kérdezték a – többségében női – kitöltőket, hogy ők maguk milyen nemű vezetőt preferálnak, minden második válaszadónak igazából mindegy volt, hogy férfi vagy nő a főnök. Sőt, akik választottak, többségében férfi vezetőre voksoltak.

Merkel az élen

A felmérésben résztvevők szerint messzemenően a szociális területen hatékonyabbak a női vezetők, de a kreatív területen és a gazdaságban is jól teljesítenek. Kevéssel mögöttük végzett az orvoslás és a politika. A mezőgazdaságot és az építőipart viszont nem a női főnökök területének gondolják a véleményt formálók.

Amikor a híres női vezetőkről kérdezték az embereket, az említési versenyt magasan nyerte Angela Merkel. Szép számmal érkezett szavazat Hillary Clintonra és Michelle Obamára, Alexandria Ocasio-Cortezre, sőt Margaret Thatcherre is. Utóbbi a 40 felettiek körében szerzett szavazatokat, míg Barack Obama felesége a fiatalabb korosztálynál vívott ki elismerést. A magyar hölgyek közül Vidus Gabriellát és D. Tóth Krisztát említették a válaszadók ismert női vezetőként, a férfiak körében pedig Novák Katalin lett a második helyezett a regnáló német kancellár mögött.

 

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo