Hogyan tegyük tönkre az ipari padlót idő előtt?

A világon bármilyen kivitelezői munkáról is legyen szó, amint tönkremegy valami, elkezdődik egy ujjal mutogatási folyamat a kivitelező és a megrendelő között, hogy akkor vajon ki is rontotta el. Hanyag megoldások? Rossz alapanyagok? Nem rendeltetésszerű használat? Túlterhelés? Ezek bizony ugyanúgy fennállnak egy ipari padló megrendelése esetén is. A következő cikkben bemutatjuk mindkét oldalról a legjellemzőbb hibákat és azt, hogyan lehet elkerülni őket.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az idő pénz

A legtöbb esetben igaz ez a mondás, hiszen bevételtől eshetsz el azért, mert nincs időben kész a megrendelt padló. De más a helyzet akkor, ha megrendelőként szeretnéd Te diktálni a tempót, sürgetnéd a kivitelezőt, és egyes esetekben mondjuk megnyirbálnád a különböző folyamatokra szánt időintervallumot.

Miért veszélyes ez? Vegyük például a fugázóanyagokat, amik 20-25%-os tágulásra képesek. Amennyiben a betonozás után 30 napon belül történik a fugázás, az a zsugorodás miatt túl nagy alakváltozásokat eredményezhet, amit a későbbiekben a fuga nem tud követni, hiszen így az eredetileg 3-3,5 mm-es fugaszélesség akár kétszeresére is szétnyílhat. Jobb megadni tehát a kellő időt az anyagoknak, a betonozás után pedig legalább 60 napot várni a fugázással.

Szeretnéd, ha a Te telephelyeden nem lenne probléma az új padlóval? Jó lenne, ha az ipari műgyanta padlóbevonat minősége olyan lenne, mint amilyet elvársz? Keresd fel a Színvonal Bau Kft. szakembereit, hogy ne kelljen aggódnod a kivitelezés minősége miatt!

Ha tényleg sürget az idő

Természetesen előfordulnak olyan esetek is, amikor nem csupán megrendelői szeszély a sürgetés, hanem tényleg sok múlhat a határidő betartásán. Ilyenkor folyamodhatnak ideiglenes fugatömítő szalag segítségéhez, de nem szabad megfeledkezni róla, hogy ez csupán egy kényszermegoldás, kivitelezőként érdemes dokumentálni. Ezenfelül nem elhanyagolható tény az sem, hogy többletköltséget eredményez.

Az idő során bekövetkező meghibásodások

Természetesen azok a dolgok, amiket használunk, idővel sérülnek, de lehet, hogy tönkre is mennek. Az ipari padlók esetében sokszor előfordul a fugázóanyag süllyedése vagy kipergése, ami sajnos az idő múlásával egyre intenzívebb lehet. De tisztában kell lennünk azzal is, hogy amennyiben nem rendeltetésszerűen használjuk a padlót, vagy nem azokhoz a felhasználási igényekhez terveztetjük, akkor ezek a meghibásodások már idő előtt fel fognak lépni.

A következetlen használatból eredő hibák

A padló megrendelésekor nem árt számolni azzal, hogy milyen típusú kerékkel ellátott targoncák milyen időközönként/rendszerességgel mekkora súlyokat fognak az adott területen keresztül hurcolni. Amennyiben alábecsüljük a forgalmat, egyenes utat adunk a meghibásodási lehetőségnek. Természetesen sok múlik azon is, hogy a munkák során a mozgatott árut, raklapokat emelik-e a padlótól, vagy azon húzva-tolva különböző sérüléseket okoznak rajta.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo