Az idő pénz
A legtöbb esetben igaz ez a mondás, hiszen bevételtől eshetsz el azért, mert nincs időben kész a megrendelt padló. De más a helyzet akkor, ha megrendelőként szeretnéd Te diktálni a tempót, sürgetnéd a kivitelezőt, és egyes esetekben mondjuk megnyirbálnád a különböző folyamatokra szánt időintervallumot.
Miért veszélyes ez? Vegyük például a fugázóanyagokat, amik 20-25%-os tágulásra képesek. Amennyiben a betonozás után 30 napon belül történik a fugázás, az a zsugorodás miatt túl nagy alakváltozásokat eredményezhet, amit a későbbiekben a fuga nem tud követni, hiszen így az eredetileg 3-3,5 mm-es fugaszélesség akár kétszeresére is szétnyílhat. Jobb megadni tehát a kellő időt az anyagoknak, a betonozás után pedig legalább 60 napot várni a fugázással.
Szeretnéd, ha a Te telephelyeden nem lenne probléma az új padlóval? Jó lenne, ha az ipari műgyanta padlóbevonat minősége olyan lenne, mint amilyet elvársz? Keresd fel a Színvonal Bau Kft. szakembereit, hogy ne kelljen aggódnod a kivitelezés minősége miatt!
Ha tényleg sürget az idő
Természetesen előfordulnak olyan esetek is, amikor nem csupán megrendelői szeszély a sürgetés, hanem tényleg sok múlhat a határidő betartásán. Ilyenkor folyamodhatnak ideiglenes fugatömítő szalag segítségéhez, de nem szabad megfeledkezni róla, hogy ez csupán egy kényszermegoldás, kivitelezőként érdemes dokumentálni. Ezenfelül nem elhanyagolható tény az sem, hogy többletköltséget eredményez.
Az idő során bekövetkező meghibásodások
Természetesen azok a dolgok, amiket használunk, idővel sérülnek, de lehet, hogy tönkre is mennek. Az ipari padlók esetében sokszor előfordul a fugázóanyag süllyedése vagy kipergése, ami sajnos az idő múlásával egyre intenzívebb lehet. De tisztában kell lennünk azzal is, hogy amennyiben nem rendeltetésszerűen használjuk a padlót, vagy nem azokhoz a felhasználási igényekhez terveztetjük, akkor ezek a meghibásodások már idő előtt fel fognak lépni.
A következetlen használatból eredő hibák
A padló megrendelésekor nem árt számolni azzal, hogy milyen típusú kerékkel ellátott targoncák milyen időközönként/rendszerességgel mekkora súlyokat fognak az adott területen keresztül hurcolni. Amennyiben alábecsüljük a forgalmat, egyenes utat adunk a meghibásodási lehetőségnek. Természetesen sok múlik azon is, hogy a munkák során a mozgatott árut, raklapokat emelik-e a padlótól, vagy azon húzva-tolva különböző sérüléseket okoznak rajta.