Betöltetlen állások az országban - kiket keresnek?

Jól indult az év a hazai álláspiacon, egyáltalán nem érte a 2020 márciusihoz hasonló sokként a magyar munkaerőpiacot a koronavírus második és harmadik hulláma. Már tavaly év végén a stabilizálódás biztató jelei látszottak, és 2021 első negyedévét is ez a tendencia jellemezte: Nógrád és Baranya megyében például különösen nagyot nőtt a feladott álláshirdetések száma. Elkészült a Profession.hu első negyedéves jelentése.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kedvezően alakulnak 2021 első negyedévének mutatói 2020 első három hónapjának eredményeivel összevetve. 2020 negyedik negyedéve már a válságból kilábalás egyértelmű jeleit mutatta fokozatosan emelkedő hirdetésszámokkal, ez a tendencia pedig 2021 első negyedévében is kitartott a koronavírus harmadik hulláma és a korlátozások ellenére is – derül ki a Profession.hu friss, első negyedéves jelentésének adataiból.

„Állásportálunkon a regisztrált felhasználók száma 2020 első negyedévéhez képest 13 százalékkal nőtt, a feltöltött önéletrajzok száma 27 százalékos emelkedést mutat. 2020 első negyedévéhez képest az álláskeresők is jóval több lehetőségből válogathatnak, hiszen a vállalatok nagy hányada 2021-ben már bővülésben gondolkodik” – sorolja Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési igazgatója a biztató jeleket álláskeresői és hirdetői oldalról egyaránt.
Tovább növekvő hirdetésszámok

A tavalyi év azonos időszakához képest 7 százalékkal több hirdetést adtak fel a hazai cégek. A megyék közül Nógrádban és Baranyában adták fel a legtöbb álláshirdetést. Hagyományosan ezekben a megyékben kevés új pozíciót hirdetnek meg, most azonban növekedésben az elsők: Baranya megyében 59 százalékkal, Nógrád megyében pedig 78 százalékkal nőtt a betölthető állások száma.

A legnagyobb növekedést a feladott új hirdetések számában Borsod megyében a vendéglátás és idegenforgalom, a bank és biztosítás, a marketing-média-PR, az építőipar és a mérnök kategóriákban regisztráltak 2020 első negyedévével összehasonlítva. Komárom-Esztergom megyében a jog, az egészségügy és gyógyszeripar, az oktatás-kutatás, az ügyfélszolgálat, valamint a mezőgazdaság voltak a legjobban növekvő kategóriák. Győr-Moson-Sopron megyében IT üzemeltetés-telekommunikáció, mezőgazdaság, gyártás-termelés, bank és biztosítás, illetve ügyfélszolgálati területekre kerestek több munkavállalót, mint egy éve. Fejér megyében pedig a marketing-média-PR, az oktatás-kutatás, az építőipar, az IT programozás-fejlesztés és a mérnök munkakörökben meghirdetett állások száma nőtt meg. Veszprém megyében a jog, a marketing-média-PR, az adminisztráció, az építőipar és az IT programozás-fejlesztés voltak hirdetői oldalról a legjobban növekvő területek.

Szintén emelkedő jelentkezésszámok

A jelentkezések száma 16 százalékkal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest. A legmagasabb arányban Szabolcs-Szatmár-Bereg (65 százalék), Nógrád (64 százalék) és Komárom-Esztergom (49 százalék) megyékben nőtt az álláshirdetésekre jelentkezők száma. A legnagyobb csökkenést Tolna megyében regisztráltak (-2 százalék), Hajdú-Bihar megyében pedig stagnált a jelentkezőszám. Az ország minden más táján növekedés volt tapasztalható.

Az álláskategóriákat tekintve a tavalyi év első negyedévéhez képest jelentős növekedés látszik az egy álláshirdetésre eső jelentkezésszámokban az ügyfélszolgálat (48 százalék), a szakmunka (31 százalék), a fizikai munka (26 százalék), az adminisztráció (24 százalék) és az üzleti támogató központok (12 százalék) területén.

Megyei bontásban Borsod-Abaúj-Zemplén megyében sorrendben a mezőgazdaság, a HR, az IT programozás-fejlesztés, a cégvezetés-menedzsment és a marketing-média-PR kategóriákban ugrott meg az egy álláshirdetésre jelentkezők száma a tavalyi év azonos időszakához képest. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a pénzügy-könyvelés, építőipar, ügyfélszolgálat, szakmunka és gyártás-termelés, Komárom-Esztergom megyében pedig az IT programozás-fejlesztés, a marketing-média-PR, a mezőgazdaság, az IT üzemeltetés és telekommunikáció, valamint az üzleti támogató központok vonzottak több jelentkezőt, mint egy évvel korábban.

Győr-Moson-Sopron megyében a mezőgazdaság, az oktatás-kutatás, a cégvezetés-menedzsment, az ügyfélszolgálat és az IT programozás-fejlesztés területén volt számottevő a jelentkezőszámok növekedése. Fejér megyében a marketing-média-PR, a HR, az IT programozás-fejlesztés, az egészségügy-gyógyszeripar és a közigazgatás, míg Hajdú-Bihar megyében pedig az oktatás-kutatás, az üzleti támogató központok, a bank-biztosítás, az IT üzemeltetés-telekommunikáció és az adminisztráció területén jelentkeztek jelentősen többen a meghirdetett állásokra, mint egy évvel korábban.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo