A leggyakoribb gintípusok mustrája

 

Bár a gin nem annyira népszerű ital hazánkban, mint például a sör vagy a vodka, de a legnagyszerűbb és a legsokoldalúbb párlatok közé tartozik. Az egyszerű gyártási technika és a felhasználható alapanyagok mennyisége ugyanis lehetőségek tárházát nyitja meg.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

 

Cseppet sem véletlen tehát, hogy a második aranykorát éli manapság. Főként ezért is gondoltunk arra, hogy a mai cikkünkben részletesebben is bemutatjuk a leggyakoribb ginfajtákat.

Sloe Gin

A gin bolt kínálat egyik közkedvelt eleme a Sloe Gin, amely egy izgalmas átmenetet jelent a likőr és a gin között. Hagyományosan úgy készül ugyanis, hogy nagy mennyiségű kökényt áztatnak cukorba és ginbe.

Emiatt az édes ízvilága miatt pedig remek desszertital és finom koktélalapanyag. Ha kellene ajánlani egyet, akkor a világ leghíresebb gingyártójának, a Plymouth-nak a sloe ginjét mondanánk, amelyhez a kökény mellett koriandermag, boróka és kardamom is lepárlásra kerül egy több száz éves angliai üzemben.

London dry Gin

A legismertebb desztillált ginnek, a London dry gin italnak az ízét a szeszben áztatott fűszerek adják, méghozzá azt követően, hogy ezekkel másodszorra is lepárolják. Rendszerint a boróka dominál benne, de bizonyos típusokban, például a Tanqueray London Ginben egy kis citrus és koriander beütés is felfedezhető.

Ez a megszokottnál jóval szárazabb párlat remekül felhasználható a gin tonic-hoz, de a felhasználásával készült martinihez nincsen fogható. Ami minket illet, az utóbbit mindig a klasszikus történelmi receptre építő No3 London Ginből szoktuk keverni.

Old Tom Gin

Ezt az édes gint sokan hiányzó láncszemnek tartják, mivel a London drynál édesebb, a Jenevernél viszont szárazabb. A karakterét leginkább úgy tudnánk körbeírni, hogy borókás-citrusos-növényi ízvilág némi mézes beütéssel.

Legtöbbször általában a Sweet Martini, a Tom Collins vagy a Martinez elkészítéséhez szoktuk használni. 

Contemporary / New Western Gin

Ezeknek a gineknek a jellegzetessége, hogy nem a boróka a leghangsúlyosabb ízjegy, hanem gyakran a lokális fűszerek és gyümölcsök ízek dominálnak. Továbbá nem mehetünk el szó nélkül amellett sem, hogy a felhasznált összetevők a világ bármely részéről származhatnak, a végtermék ízének pedig csak a lepárlómester képzelőereje szab határt.

Ez a ginkészítési műfaj egyébként a tengerentúlról indult nemrégiben, mára azonban már Európában is igazán meghatározóvá vált.

Végül pedig a Craft Compound Gin

Ennek a kézműves kortárs ginnek az egyik legfőbb ismérve, hogy sokkal karakteresebb, és a fűszeressége kerül előtérbe, ami leginkább annak köszönhető, hogy az előállítása során nemcsak lepárlás előtt, hanem lepárlás után is kiáztatják a párlatban a botanikai összetevőket.

Ha a fentebb leírtak alapján kedvet kaptunk volna a ginekhez, akkor feltétlenül nézzünk szét a Ginpontnál, amelynek széles kínálatában gyerekjáték lesz majd megtalálni a hozzánk leginkább passzoló párlatot!

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo