Bár a kelenföldi szuperkórház pontos helyszíne még nem ismert, azt – a tervek szerint 8-10 hektáron elterülő, több mint ezerágyas kórház tekintélyes területigénye miatt – ki lehet következtetni. Az OTP Értéktérképe alapján a szóba jöhető helyszínek közelében már ma is 350 ezer és 400 ezer forint között mozog az átlagos négyzetméterár. Könnyen lehet, hogy Kelenföld hamarosan felzárkózik a kerület drágább területei mellé. Árnövekedésben már így is kiemelkedik Újbudából: míg a kerületben 2013 és 2016 között másfélszeresére nőttek a helyi négyzetméterárak, Kelenföldön az emelkedés a 60-70 százalékot is elérte.
Egy délután alatt elkel a lakás
„Amennyiben a várható fejlesztések megvalósulnak, továbbélénkülhet mind a lakócélú, mind a befektetési célú ingatlankereslet. A tulajdonosok már előre beárazzák a javuló életminőséget és az infrastruktúrát, a szépülő környezetet. Ezért a pályaudvar környékén és a Kelenföldi lakótelepen a kerületi átlagot továbbra is meghaladó, két számjegyű áremelkedés várható” – prognosztizálja Valkó Dávid, az OTP Ingatlanpont vezető elemzője. A szakértő hozzátette: a zömében panelövezet bővítésére egyelőre nincs szándék, de ha a kerületi fejlesztési tervek megvalósulnak, a lakócélú ingatlanállomány nagyobb ütemű bővítése is reális cél lehet.
A keresletet jól jellemzi, hogy ezen a környéken akár egy délután alatt is el lehet adni a lakásokat. Vevők elmondásából derült ki, hogy a 4-es metró 2014-es átadása idején egy népszerűbb panellakáshoz egy időpontra olykor 6-7 jelölt is érkezett. Hamar akadt egy, aki letette a foglalót, míg a többiek mehettek tovább – egy hasonló ingatlanhoz.