400 milliót kapnak a Pápai Hús beszállítói

Pénzükhöz juthatnak a Pápai Hús beszállítói, a Nemzeti Agrárkamara ugyanis 400 millió forintos megállapodást köt a Vidékfejlesztési Minisztériummal, az összeget teljes egészében a beszállítók kártalanítására fordíthatják.

Kifizetik a malacokat - Kép: SXC

A Vidékfejlesztési Minisztérium (VM)  augusztus végén jelentette be, hogy saját forrásból fizeti ki a Pápai Hús 1913 Kft. azon kistermelő élőállat-beszállítóit, akiknek a korábbi követeléseit nem teljesítették, valamint a de minimis támogatás révén a nagyobb beszállítók kifizetését is kilátásba  helyezte.

A VM a közelmúltban egy rendeletben jelölte ki a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarát (NAK), mint eljáró szervezetet, a kifizetések második ütemének a lebonyolítására. Az intézkedéshez a Vidékfejlesztési Minisztérium természetesen biztosítja a NAK számára a szükséges forrásokat, tehát a teljes összeg kifizetése állami költségvetésből történik és nem a kamarai tagdíjakból.

A Vidékfejlesztési Minisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a napokban írja alá a megállapodást a 400 millió forintos keretösszegről, amelyet csak a Pápai Húsnak korábban beszállító sertéstartók kifizetésére használhat fel a NAK.

(Mint azt a Piac&profit megírta, korábban a gazdálkodók tüntetést is szerveztek, mivel az önkormányzati tulajdonú cég nem fizette ki a számára szállított állatokat.)

A Pápai Húsüzemmel szemben több mint száz termelőnek áll fenn követelése. A beszállítók korábbi demonstrációjukon azt követelték, hogy a cég a teljes tartozását határidőra egyenlítse ki. Mint azt korábban megírtuk, a Pápai Húsüzem csődeljárás alatt áll, hasonlóan a kapuvári húsüzemhez, amelyet még mindig nem sikerült értékesíteni és szintén százmilliókkal tartozik a termelőknek.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo