A Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program keretében, a vissza nem térítendő forrásokra épülő Kisfaludy Szállásfejlesztési Konstrukcióra szeptember 1-jétől lehet majd benyújtani a támogatási igényeket. A Kisfaludy Szállásfejlesztési Konstrukció 2030-ig tartó futamidejének végéig várhatóan 2000 szálláshely 30 ezer szobája újul meg. A program a vidéki szállodák és panziók minőségi fejlesztését teszi lehetővé. „A finanszírozást a kormányzat a program 2030-ig tartó teljes futamidejére biztosítani fogja a hazai költségvetés forrásaiból. Mindez óriási lendületet ad majd ahhoz, hogy a turizmus közvetlen és közvetett GDP-hozzájárulása a jelenlegi 10 százalékról 16 százalékra növekedjen 2019 végéig” – mondta Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter. (Az ágazat egyébként még a súlyos munkaerőhiány ellenére is komoly sikereket könyvelhetett el az elmúlt években.)
„A magyar turizmus teljesítménye rendkívül pozitív: 2016-ban rekordévet könyvelhetett el Magyarország turisztikai szempontból. Ahhoz azonban, hogy a siker hosszú távon fenntartható legyen, a legnagyobb turisztikai potenciállal rendelkező térségekben további fejlesztésekre van szükség. A Kisfaludy Program zászlóshajó projektjének, a Kisfaludy Szállásfejlesztési Konstrukciónak legfontosabb törekvése, hogy a stratégiai turizmusfejlesztési célokhoz illeszkedő, azaz üzletileg is hosszú távon fenntartható, versenyképességet javító szálláshelyi fejlesztések jöjjenek létre, első ütemben a kis- és középvállalkozások támogatásával. Ezzel lehetőségből valósággá válik a szállodai szektor minőségi szintlépése, megvalósul a paradigmaváltás a kereskedelmi szálláshelyek bevételi szempontból legjelentősebb szegmenseiben” – hangsúlyozta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezetője.
Bernáth Tamás, az MFB elnök-vezérigazgatója szerint hitelprogram tökéletesen illeszkedik a vissza nem térítendő támogatáshoz is, de önállóan is ideális megoldás. Hatékonyan járul hozzá a magyar turizmus minőségi fejlesztéséhez, versenyképességének növeléséhez, meglévő szerepének erősítéséhez és ezen keresztül hazánk turisztikai vonzerejének növeléséhez. Az MTÜ és az MFB együttműködése túlmutat a szeptember elején induló programokon. A jövőben a turisztikai fejlesztési programok lebonyolítása során az MFB lesz az MTÜ stratégiai banki partnere.