A régit is - az 1998 és 2002 közötti Fidesz-kormányzás időszakában adományozottat - és az új Széchenyi terves első táblát is Barta E. Gyula, a MAG Magyar Gazdaságfejlesztési Központ ZRt. vezérigazgatója adta át egy-egy vállalkozónak. A MAG-os vezető ezt a személyes élményét a második, azaz a június 16-án, csütörtökön lezajlott, alig 20 perces ünnepségen elevenítette fel a Balaton-felvidéken, Berhidán, Nesó Barnabás portáján. Történt mindez a családi betéti társaság üzemében, lényegében azon a helyen, ahol egy-két héten belül akár már termelni is fog az osztrák gyártmányú körfűrész marógép, a Nesó BT pályázatának „alanya". Az a termelőeszköz, amelynek megvásárlásához benyújtották a pályázatot a Nesó testvérek.
Az EU-s projektek megvalósításának helyét, a támogatás jellegét, értékét mindannyiszor mindenki számára elolvasható táblákkal örökítik meg, így a mostani kormányzat elindította Új Széchenyi Terv első pályázatnyertesének is jár a kiírás. A MAG vezérigazgatója ezt adta át, miután a vállalkozó, illetve családja és a sajtó képviselői meghallgatták Siba Ignácnak, a Gazdaságfejlesztési Programok Irányító Hatósága főigazgatójának helyzetértékelő beszédét. Az elhangzottak szerint innovatív, s az egész uniós szintéren is eredetinek mondható konstrukciót vezetett be a kormányzat, amikor az Új Széchenyi Tervben elindította a mikro vállalkozásokat segítő kombinált pályázatot. Ebben a támogatási formában ugyanis együtt szerepel a maximum 4 millió forint vissza nem térítendő összeg, továbbá a hitelfelvételre való jogosultság, s persze a vállalkozó önrésze is. A cél értelemszerűen az is, hogy megőrizhetők, illetve gyarapíthatók legyenek a meglevő munkahelyek. A település országgyűlési képviselője, Talabér Márta az Új Széchenyi Terv ezen első nyertes pályázatát - a táblaátadási ünnepségen - azért nevezte megérdemeltnek, mert az általa sok éve ismert Nesó BT olyan minőségű munkát végzett eddig is, amilyet már a megyehatáron túl is jegyeztek, ismertek.
A bt. ugyan az első nyertes pályázó, de a céggel egy időben - a februári meghirdetést követően - még 2,5 ezer gazdaságfejlesztési témájú pályázat futott be, s az egynegyedük már nyertesnek tekinthető. Nesó Barnabás a 6 milliós gépet az ács és asztalos munkákhoz veszi igénybe, a térség építőipara lesz a vásárlója a nyílászáróknak. A mesterember reálisnak látja, hogy az új berendezés segítségével képes lesz a vállalkozás az építőipar válságos helyzete ellenére is úgy növelni a termelését, hogy a bt. a bevételekből képes lesz törleszteni a felvett hitelt, illetve kitermeli a pályázatban vállalt új dolgozó rezsijét is.