Kemény bírságok spammelésért

Július elejéig már több mint ötszáz eljárást indított kéretlen elektronikus hirdetések (spam) miatt a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) - írja a Világgazdaság.

Ez jelentős növekedést jelent az elmúlt évekhez képest, hiszen tavaly 287, 2005-ben pedig mindössze 94 eljárás indult. A növekedésben a spamek terjedése mellett szerepet játszik az is, hogy egyre tudatosabbak a felhasználók, és ezért nő a bejelentések száma.

Az NHH jelenleg csak felhasználói kérelemre indíthat vizsgálatot a spamekkel kapcsolatban. A bejelentéseket többféle módon is megtehetik a felhasználók, de leggyakrabban e-mailt küldenek a [email protected] címre. Néhány hónapon belül egyébként ez a lehetőség - a bejelentési rend változásával - megszűnik, és egy erre a célra kialakított internetes felületen, formanyomtatvány kitöltésével lehet majd jelezni a kéretlen hirdetéseket.

Többnyire magánszemélyektől érkeznek a bejelentések, de már vállalatoktól és közületektől is kaptak jelzéseket. Tavaly a kéretlen hirdetést feladók 90 százalékához sikerült eljutni a hatóságnak, és felszólítani őket a spamküldés beszüntetésére.

Az eltiltás mellett bírságot is kiszabhat az NHH, ennek összege 50-500 ezer forint lehet, az idén eddig több mint 1,3 millió forint bírságot szabtak ki az eljárások során. A hirdetők nagy része egyébként arra hivatkozik, hogy nem ismerte a jogszabályt.

Az elektronikus kereskedelmi törvény június végén elfogadott módosítása szerint az NHH augusztus 5-től az internetszolgáltatóktól is kikérheti a hirdetők vagy küldők adatait, erre korábban az adatvédelmi rendelkezések miatt nem volt lehetősége a hatóságnak - olvasható a lapban.

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo