Az állami számítógépes rendszerek biztonságát vizsgálta az amerikai kormány és kiderült, hogy a Pentagon több mint százmillió dollárt fordított a kibertámadásokból származó károk elhárítására és az informatikai rendszerében lévő hibák kijavítására az elmúlt fél év során. A katonai vezetők szerint a különböző bázisaikat összekötő katonai hálózatot naponta érik támadások támadják.
"A legkifinomultabb és a legegyszerűbb módszerekkel is próbálták már feltörni a hálózatunkat. Bűnözők, unatkozó tinédzserek és más államok szakemberei is támadták a rendszerünket az elmúlt hónapok során. Volt, aki kémkedni szeretett volna, mások inkább csak meg akarták mutatni, hogy képesek betörni hozzánk."- nyilatkozta Kevin Chilton az amerikai légierő számítógépes biztonságért felelős tábornoka az Associated Press-nek. (Legutóbb Kína került középpontba, mint a legaktívabb cyber-kém.)
A tábornok nem árult el több részletet az Amerika ellen más országok például Kína által indított kibertámadásokról. A katonai vezető szerint a Pentagonnak egy jelentős összeget kellene fordítania a számítógépes biztonsági rendszerének a fejlesztésére, mivel abból a pénzből, amit a támadások után fellépő hibák elhárítására fordít már egy működő rendszert lehetne felállítani. A tábornok nem részletezte, hogy a rendszerükben észlelt hibák mekkora részét okozhatták a Pentagon munkatársainak a figyelmetlenségei és a vírusok, és mekkora részét a külső támadások.
A Pentagon állítása szerint a kívülállók több milliószor szondázzák a rendszerüket hibák után kutatva nap mint nap. A szervezetnek tavaly 1500 számítógépet kellett lekapcsolnia a hálózatáról egy kibertámadás miatt. Ezután a Védelmi Minisztérium vírusveszélyre hivatkozva megtiltotta az USB kulcsok használatát a munkatársainak.