Új műholdakról dől majd az internet az egész világra

Műholdak százai, akár ezrei segítségével belátható időn belül a világnak szinte minden részén elérhető lesz az Internet. Több világcég fut versenyt a nagy üzletért, de kérdés még: anyagilag is általánosan elérhető lesz-e a szolgáltatás.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Február 26-án lövik fel Szojuz-rakétával a Francia-Guyanában lévő űrtámaszpontról, az amerikai OneWeb vállalat és az Airbus első, az Internetet szolgáló műholdját, amelyet nem kevesebb, mint 900 követ majd a további években. Ezek a berendezések alacsony, a Földtől 1.200 km-re fekvő pályán keringenek, ellentétben hagyományos társaikkal, amelyek több, mint 35.000 km-es magasságban járják útjukat bolygónk körül. Az alacsonyabb pálya azt jelenti, hogy a műholdak a megszokottnál gyorsabban továbbítják a jeleket – ugyanakkor azok vételét jobban befolyásolhatják az időjárási körülmények, a felhők, a köd.

Kép: Pixabay

Az új műholdak lényegesen kisebbek és könnyebbek, mint a korábbiak, így sorozat-gyártásban állíthatók elő. Erre annál is inkább szükség van, mert bizonyos üzemidő után cseréjükre lesz szükség. Gond így, hogy a sok kiszolgált műhold növelheti az űr-hulladékot, ezért begyűjtésükről is gondoskodni kell majd. Az Airbus műholdjainak jelét egyébként kis méretű, a tetőkre szerelt, napelemmel üzemelő antennákkal lehet majd fogni.

Míg az európai-amerikai együttműködéssel indult projekt igyekszik a döntőnek számító első, működő rendszert kiépíteni, nem

Magáncégekhez “szervezik ki” a NASA Hold-programját
A NASA, az amerikai Űrkutatási Hivatal a következő 10 évben 2.6 mrd. dollárt szán a magániparnak az űrrepülés fejlesztésére. Irány ismét a Hold.
egy vetélytárs is dolgozik. A kanadai Telesat, történetesen ugyancsak az Airbus-szal közösen, 2022-től tervezi üzembe helyezni Telesat-Leo elnevezésű rendszerét. Ugyanakkor a Tesla-autógyár alapítója és a SpaceX űrhajózási cég tulajdonosa, Elon Musk több ezer műholdas rendszer telepítésére készül.

Próbálkozott már a Facebook is: Aquila nevű drónjai biztosították volna az Internetet, de a kísérletek a drónok lezuhanását követően abbamaradtak. Az Alphabet, a Google cége, már korábban feladta nagy drónokkal való próbálkozásait, de most másképp próübálkozik: 18 km magasságba küldött ballonokkal kívánják biztosítani az Internetet.

Míg a verseny folyik, tisztázatlan még, hogyan tudjuk majd használni a világ szinte minden részén fogható Internetet. A mobil készülékek a jelek vételére nem alkalmasak, így várhatóan az internetes és mobil szolgáltatók révén lehet majd csatlakozni. Nyílt kérdés, ki mennyire tudja majd viselni ennek költségeit.

(Forrás: Die Welt)

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo