A nemzetközi médiakutató cég felmérte, hogy az év első felében a hirdetők a tavalyi első félévhez képest 0,3 százalékkal csökkentették a reklámkiadásaikat, így idén eddig 73 milliárd dollárt költöttek erre a célra. Az összes amerikai reklámkiadás egyharmadát adó ötven cég ennek megfelelően jelentősen megkurtította hirdetési költségvetését. (Egy nemzetközi tanulmány nemrég kimutatta, hogy az internetes reklámok idén várhatóan megelőzik a rádiós hirdetéseket, a piac pedig leginkább Közép-Kelet-Európában és a Közel-Keleten bővül.)
A legnagyobb mértékben az év első felében az internetes, vonali hirdetések piaca nőtt, 17,7 százalékkal 5,52 milliárd dollárra. Ezzel az internet messze megelőzi a többi reklámhordozó növekedését: a fogyasztói magazinokban 6,9 százalékkal 11,50 milliárd dollárra, az utcai reklámfelületeken 3,6 százalékkal 1,90 milliárd dollárra, a kábeltévékben 2,8 százalékkal 8,38 milliárd dollárra emelkedett a reklámkiadás.
Eközben csökkent a televíziókban, a rádiókban és a nyomtatott sajtóban közzétett reklámokra fordított összeg. A különböző televíziós reklámok 3,6-5,4 százalékkal estek vissza, 21 milliárd dollárra. A sajtóban megjelenő reklámokra 5,7 százalékkal kevesebbet, 11 milliárd dollárt fordítottak a hirdetők, rádiós hirdetésekre 2,7 százalékkal kevesebbet, 5,14 milliárd dollárt költöttek.
Az idei első félévben a legtöbbet a pénzügyi szolgáltatók költöttek reklámra, a második helyen a távközlési cégek, a harmadikon a helyi szolgáltatásokat, illetve szórakozási lehetőségeket kínáló cégek, a negyediken autóipari cégek álltak.
Mindazonáltal még mindig a nemzeti televíziós csatornahálózat vezet a reklámpiacon: a reklámkiadások 32,8 százalékát szerezte meg az első félévben, 20 százalékkal a magazinok következnek, a lapok részesedése 17,8 százalékos, a helyi televízióké 10,8 százalékos, az interneté 7,6 százalékos, a rádióké 7,1 százalékos volt.