Szinte mindenki fejleszt

A magyarországi vállalatok csupán hat százaléka nem tartja fontosnak az infokommunikációs fejlesztéseket, a cégek többsége hangsúlyt fektet erre, sőt 45 százalékuk különösen fontosnak tartja az IT-modernizációt - derül ki a Szervezési és Vezetési Tudományos Társaság (SZVT) legfrissebb felméréséből.

A szervezet az SAP és a Sun Microsystems szakmai támogatásával elvégzett kutatásához 800 cég informatikai vezetőjének válaszait vette alapul. A vállalatok fele a személyi számítógépek, munkaállomások bővítésére költ ebben az évben. A belső hálózat fejlesztésére, integrált vállaltirányítási szoftverre és szerverre a vállalatok több mint 40 százaléka áldoz.

Az irodai szoftverek és az internet hálózat fejlesztésére a cégek 30-33 százaléka költ. A csoportmunka megoldásokra 24 százalékuk fordít pénzt. A tudásmenedzsment szoftverek és az elektronikus oktatási rendszerek vásárlását tervezik a legkevesebben, a cégek 11 százaléka.

A felmérés kitért arra is, hogy a vállalatok 40 százaléka rendelkezik fejlesztési ütemtervvel az informatikai rendszerekre vonatkozóan. Erre mindenképpen szükség van, hiszen a számítógép-használat elterjedtség terén az EU-ban az utolsó előtti helyen állunk.

A fejlesztési ütemterv gyakorisága a cégmérettel együtt növekszik, a 2,5 milliárd forint feletti bevételű cégek 53 százalékának van ilyen terve, az 1,5 és 2,5 milliárd forint közötti kategóriában ez az arány 41-re, a 0,5 és 1,5 milliárd forint közöttiben pedig 33 százalékra csökken.

Az 500 millió alatti árbevételű vállalatok 18 százalékánál alkalmaznak fejlesztési ütemtervet. A vállalatok több mint felénél minimum egy évre, de maximum három évre készítenek fejlesztési tervet. Ennél rövidebb időszakra a cégek egynegyede, hosszabb időszakra egyhetede tervez - derült ki a kutatásból.

Véleményvezér

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.
A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében

A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében 

Szomorú társadalmi látlelet.
A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo