A bizottság távközlésért felelős tagja, Viviane Reding szóvivője szerint azok az ügyfelek, akik hétfőig nem kaptak erre lehetőséget, azok bírósághoz is fordulhatnak az ügyben.
Martin Selmayr szóvivő utalt arra, hogy az Európai Unióban július 30-áig minden mobil ügyfélnek fel kell kínálni az eddiginél olcsóbb úgynevezett eurótarifát. "Ez a törvény, aki az előírt határidőig ezt nem tette meg, az megsérti az előírásokat" - mondta a szóvivő az AP hírügynökség tudósítása szerint.
A szóvivő szerint a határidő elmulasztása miatt a nemzeti távközlési felügyelet bírságot is kiszabhat az adott vállalatra. Brüsszeli források szerint a németországi, luxembourgi, finnországi, szlovéniai és máltai mobilszolgáltatók jól állnak, problémák vannak a végrehajtással egyebek mellett Romániában, Bulgáriában, Cipruson, Franciaországban és Belgiumban.
Magyar cégek
Bár a cikk születésekor (júlus 30-án este nyolckor) még nem telt le a határidő, a három magyar szolgáltató közül kettő, a Pannon és a T-Mobile honlapján volt frissítve a roaming-információs oldal. Ezek szerint augusztus 29-től mindkét cégnél 144 forintért indíthatunk hívásokat és 70,8 forintért fogadhatjuk őket percenként.
A Vodafone egyelőre nem közölt új díjakat, az utolsó változtatás június elsején történt, amikor módosították és csökkentették az uniós országokban történő roaming díjait. Eszerint augusztus elsejétől percenként 259,8 forintért telefonálhatunk és 94,8 forintba kerül, ha felvesszük a telefont.
(Július 31-i sajtótájékoztatóján a brit szolgáltató bejelentette, hogy versenytársaihoz hasonlóan, szintén 144 forintos hívásindítási és 70,8 forintos hívásfogadási tarifákat vezet be már augusztus elsejétől - a szerk.)