Hogyan költhetünk el mobilon egymilliót?

Míg néhány éve közel lehetetlen volt mobillal vásárolni, ma már szinte minden elérhető a karnyújtásnyira lévő okos készülékünk segítségével. Tanulságos végiggondolni, hogy mire költenénk el, ha hirtelen egymillió forintos keret állna a rendelkezésünkre. Hamar kiderül, hogy mára a bőség zavara lépett fel: alig győznénk letölteni és kezelni a sokféle alkalmazást, melyekkel vásárolhatunk.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

Ahogy azt a kutatások és a hétköznapi tapasztalataink is megerősítik, mobilunkat egyre több mindenre használjuk. Az okostelefonok korszakában a kapcsolattartás, fotózás, játék és munka mellett a pénzköltés egyik fontos eszköze is a telefon lett. Egy friss magyar kutatás válaszadóinak például 36 százaléka vásárolt mobillal az elmúlt fél évben. Bár nem tartunk még ott, hogy a telefon teljesen kiváltsa a pénztárcánkat, de egyre több területen helyettesíti a bankkártyát és a készpénzt.

A mobilfizetés Magyarországon ugyan az utóbbi években lett forró téma, fizetésre azonban régóta használjuk már a telefonunkat. Az SMS rendszerű mobilparkolás volt az első sikertörténet, ami megmutatta, hogy rövid idő alatt tömegek térnek át az apró dobálásáról a rövid szöveges üzenetek küldésére. Az okostelefonok megjelenésével az SMS idejétmúlttá vált, ma számos alkalmazás közül választhatunk, melyek még kényelmesebbé, olcsóbbá és gyorsabbá teszik a parkolást.

Egy másik, 7000 fős hazai felmérés szerint meglepően sokan, a megkérdezettek 89 százaléka csak legális szoftvert használ. Valószínűleg kevesen töltenek le olyan 200 dolláros alkalmazást, mely drágakő formájú widget-et tesz ki a képernyőre, de a fizetéssel bővíthető játékok vagy épp a reklámmentesség nagy vonzerőt jelent az alapból fizetős alkalmazások mellett. (Ezért is nagy hiba kihagyni a mobilra optimalizálást.)

Népszerűek a mobilbankolásra és csekkbefizetésre fejlesztett megoldások is, mint például a Díjnet, vagy a Posta alkalmazásai, és ez nem véletlen: a csekk QR kódja és a telefonon tárolt adatok gyakran kényelmesebbé teszik a pénzügyek intézését, mint ha PC-t használnánk. Online vásárlásra is sokan használják mobil eszközeiket: böngészőből ugyan kicsit körülményesebb a fizetési tranzakció, de mára szinte minden szolgáltató kínál appot is, mely a puszta rendelésen és fizetési lehetőségen kívül plusz szolgáltatásokat is nyújt. Például a H&M vagy a Zara alkalmazása divathíreket is kínál, míg a Tesco Bevásárlás tárolja a heti listánkat és kedvenceinket, így egy rövid buszozás alatt elintézhetjük a nagybevásárlást. Emellett például vehetünk repülőjegyet, foglalhatunk szállást, vagy böngészhetünk apróhirdetéseket is számítógépünk bekapcsolása nélkül.

A mobilfizetés lehetősége már a magyar boltokban és szórakozóhelyeken is megjelent. Különböző megoldások biztosítanak lehetőséget arra, hogy az egyes elfogadóhelyeken az okostelefonunkat használjuk a tranzakcióhoz. Összefoglalva elmondható, hogy ha kapunk egymillió forintot a mobilunkra, nem is olyan nehéz változatosan elköltenünk. A kérdés már csak annyi, hogy gyorsan vagy szépen beosztva élünk a lehetőséggel.

Szeretjük ingyen meggondolni magunkat
Elsősorban az online vásárlás kényelme miatt választják a magyarok a webshopokat, egyre többen és egyre gyakrabban. Hét százalékponttal nőtt a havi rendszerességgel online módon vásárlók aránya 2014 májusa óta, és az interneten alkalmanként vásárlók száma is emelkedett.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo