Hét ország, több mint hetven résztvevőjéből kiválasztott 16 döntős közül Magyarországot a Magyar Innovációs Szövetség által rendezett verseny két legjobbja képviselte. A hazai versenyt a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium támogatta.
A NOVATech.Com Verseny célja a fiatalok és csapattársaik üzleti, innovációs tevékenységének elősegítése; átütő, újszerű technológiák elterjesztése. A Versenyre 3-4 főből álló csapatok jelentkezhettek. A csapattagok legalább egyikének egyetemistának vagy PhD-hallgatónak kellett lennie.
A NOVATechCom Verseny négy lépcsős. Az első két fordulót a résztvevő országok bonyolítják. Az első fordulóban az üzletiterv-koncepció egyoldalas összefoglalóját kellett beküldeni, angolul. Az előzsűrizés után, a második fordulóba jutottaknak, részletes üzleti tervet kellett kidolgozniuk max. 20 oldalon. Harmadik lépésben, a regionális döntőn, 15 percben elő kellet adni, ill. meg kellett védeni a tervet az Intel szakértőiből álló zsűri előtt.
10 ezer dolláros díj
Magyarországról a "Chemistry Logic" c. terv fiatal készítői - Bérces Attila, Zinner Zoltán, Chu Andrew és Bangov Ivan - a 10 ezer dolláros 2. díjban részesültek.
A Chemistry Logic célja, hogy a rekonfigurálható számítástechnika előnyeit teljesítmény-fokozásra használja fel a kémiában, ill. a gyógyszergyártásában, vegyületek összetételének meghatározásában. Első termékük lehetővé teszi a vegyészek számára, hogy interaktívan keressenek kémiailag hasonló összetevőket 10-100 milliós adatbázisokban. A szoftver százszor gyorsabban ér el eredményt, mint a legjobb hasonló, CPU-alapú termékek.
A regionális döntő első két helyezettje a világdöntőbe jutott, és 2007. október végén, a negyedik fordulóban, Kaliforniában mérheti össze tudását a világ más részeiről érkező versenytársakkal. A világdöntő legjobbjainak a díjazáson kívül, az Intel és egyéb kockázati tőkebefektetők befektetési ajánlatot tesznek.