Az alkalmazkodás a siker titka, nem az erő

A legtöbb piacon a sikert alapvetően befolyásoló tényezővé váltak a vállalatnál alkalmazott üzleti szoftverek. Ha egy alkalmazás túl hosszú idő alatt alakítható az új üzleti igényekhez, az potenciális versenyhátrányt jelent. Megoldás van, csak új szemléletet kell hozzá elsajátítani.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

“Ideális esetben a cégeknek nem egyszerűen a saját sebességükhöz igazított szoftverre van szükségük, azokkal ugyanis csak saját szintjüket tudják tartani. Ha egy vállalat üzleti informatikai folyamatai a konkurenseknél gyorsabbak lépéselőnyhöz juthat a cég” – mondta Rónai Balázs az Abesse Zrt. vezérigazgatója.

Nem a legerősebb cégek a sikeresek, hanem akik a legjobbban alkalmazkodnak

A szakember szerint a jó üzleti szoftver legalább olyan gyorsan reagál, mint az üzlet maga. Az informatikusokkal szemben a legnagyobb elvárás pedig, hogy a céget tegyék még gyorsabbá. Fontos, hogy az IT ne korlátokat támasszon, hanem felismerve a cég problémát és lehetőségeit folyamatosan új, előremutató lehetőségeket kínáljon. Leegyszerűsítve az informatikának egyértelművé kell tennie az üzleti területek felé, hogy a megoldás része és nem a problémáé.

Dinamikus üzleti alkalmazásokra van szükség

Az üzleti folyamatok gyorsításához le kell rövidíteni a távolságokat az ügyfelek és a termékfejlesztés között, ugyanakkor a cégen belüli távolságokat is csökkenteni kell. “Az üzleti igény gazdája és az őt informatikai rendszerekkel támogatók semmilyen értelemben nem lehetnek távol egymástól, különben mire megszületik a megoldás, idejétmúlt lesz” - hangsúlyozza Rónai Balázs.

Az üzleti evolúció hasonló az élőlényekéhez: nem feltétlenül a leggyorsabb, a legerősebb, de nem is a legokosabb cégeknek kedvez, hanem a legjobban alkalmazkodónak. Hogy mennyire tud alkalmazkodni egy vállalat, az az informatikával átszőtt üzleti folyamatok korában nagyban függ attól, hogy mennyire rugalmas szoftverek, rendszerek állnak rendelkezésére.

Üzleti szimuláció: játék és látókörbővítés egyben
Egyre több vállalat kezdi felismerni az üzleti szimulációban rejlő lehetőségeket. Azzal, hogy a különféle üzleti döntéseket negatív következmények nélkül lehet tesztelni, a játék kockázatmentes tapasztalatszerzést tesz lehetővé. Emellett segíti a munkatársak rendszerorientált gondolkodását, és hozzájárul a komplex vállalati folyamatok megértéséhez is.
“A piacon aktív vállalatoknál leginkább a rugalmasság vált az üzleti szoftverekkel szembeni egyik legfontosabb elvárássá. Az üzlet rugalmasságát pedig a rövid fejlesztési ciklusok támogatják. Így lehet egy elképzelést gyorsan megvalósítani, kipróbálni valós körülmények közt, és ha kell ismét gyorsan korrigálni. A könnyű változtathatóság segíti a bizonytalan környezethez való gyors alkalmazkodást. Nem mellesleg, ha olyan eszközt használunk, amellyel az üzlet már a változtatások közben látja, hogy a számukra készülő üzleti alkalmazás a végén valóban megoldja a kérdést, közelebb viszi majd őket a célhoz, akkor a változtatások kockázata is jelentősen csökken. Többek között ez az igény áll a felhőszolgáltatások rohamos terjedése mögött is. Bár azok magukban nem oldják meg a teljes problémát” – mondta Rónai Balázs.

Mindig ott köt össze, ahol szükséges

A változtathatóság egyúttal azt is jelenti, hogy egy új üzleti igényt kielégítő új alkalmazásnak nem kell feltétlen a régi teljes cseréjét jelentenie. Egy jó, dinamikus alkalmazás nem lecseréli a vállalati rendszereket, hanem hosszabb-rövidebb időre - amíg az üzleti igény fennáll – összeköti, kiegészíti azokat. Rónai Balázs szerint mindez egyáltalán nem elérhetetlen, az igényekkel együtt megjelentek az azokra választ kínáló dinamikus alkalmazások, melyek elérhetők Magyarországos is.

Mire jó a CRM rendszer?
Az elmúlt években a legtöbb, kkv szektorban tevékenykedő vállalkozásnál az értékesítési, sales tevékenység még jobban előtérbe került, mint valaha. A vállalkozások próbálnak a felszínen maradni és hatékonyan kihasználni a cégükben rejlő potenciákat. Mindenki igyekszik költséget csökkenteni, szakértőnk szerint viszont az is fontos, hogy amit ezen nyerünk, olyasmire fordítsuk, amivel az értékesítésüket növelhetik. Segítünk, hogyan.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo