A Nagy-Somló borvidék területébe - Doba, Somlójenő, Somlószőlős és Somlóvásárhely mellé - bekerült Borszörcsök is. A múlt évi eredeti rendelet a hektáronkénti tőkeszámot legalább 5 ezerben, a köztük lévő távolságot pedig minimum 60 centiméterben határozta meg. Ezeket a szabályokat a régi ültetvényekre 10 évig nem kell alkalmazni.
A Villányi borvidék védett eredetű borait csak üvegbe palackozva lehet forgalomba hozni, kivéve, ha a termelő a saját pincéjében, helyben fogyasztásra értékesíti a saját termelésű borát. A palackozó nem lehet messzebb a borvidék határától mért 35 kilométernél. A villányi védett eredetű borok nem édesíthetők és a prémium vörös borokat legalább egy évig fahordóban kell érlelni.
A Duna Borvidék Régióról szóló alap-rendelet 3.300-ban határozta meg új ültetvényre a hektáronkénti minimális tőkeszámot, és ez vonatkozott a szerkezetátalakítási és átállási támogatással megújított ültetvényekre is. Most ez utóbbi kötelezettséget törölte a miniszter a rendeletből.
Nemrégiben a borral kapcsolatos visszaélések felderítése kapcsán javuló eredményekről számolt be Budai Bernadett kormányszóvivő, a Mezőgazdasági és Szakigazgatási Hivatal Borellenőrzési Igazgatóságán tartott kihelyezett tájékoztatón.