Vége Magyarország nagyhatalmi státuszának?

A Magyar Fürdőszövetség (MFSZ) számításai szerint 20 százalékkal visszavetné a fürdők és wellness hotelek belföldi forgalmát az üdülési csekk megadóztatása, pedig Magyarország "európai fürdő-nagyhatalommá" vált - jelentette ki az MFSZ elnöke kedden Mezőkövesden.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Ebben a helyzetben csupán az üdülési csekkel igénybe vehető szolgáltatások körének szűkítését tartják lehetséges megoldásnak - közölte a MFSZ közgyűlését megelőzően Németh István az MTI-vel. Emlékeztetett arra, hogy a bruttó hazai termék (GDP) 8-9 százalékát jelentő és mintegy félmillió embert foglalkoztató idegenforgalom bevételeinek mintegy felét a fürdők és a hozzájuk kapcsolódó szálláshelyek termelik ki.

Az elnök hangsúlyozta, hogy a hazai termálvízkincsre épülő ágazat az elmúlt évtizedben soha nem látott fejlődésen ment keresztül, amelynek nyomán Magyarország "európai fürdő-nagyhatalommá" vált. Ezek hatására ma már az évente 20 millió vendéget fogadó magyar gyógy- és wellness fürdők, illetve szállodák szolgáltatásai felveszik a versenyt a nyugat-európai országokban működő létesítményekkel, és csupán a fürdő-technika, technológia terén tapasztalható némi elmaradás. Ugyancsak fontos tényezőnek nevezte, hogy a fürdőknek jelentős vállalkozásösztönző szerepük van egy-egy kistérségben.

Hiányoznak a németek

Úgy vélekedett, hogy különösen a gazdasági válság közepette váltana ki "katasztrofális" hatást az üdülési csekk megadóztatása, súlyosbítva a tervezett 5 százalékpontos ÁFA-emeléssel. A krízist az elmúlt év végén a dunántúli fürdőkben érezték meg a szolgáltatók, elsősorban a német vendégek elmaradása miatt. Ugyanakkor 2009 elején az ország egészét tekintve lényeges forgalomcsökkenést nem tapasztalnak az elmúlt év hasonló időszakához képest.

Abban reménykednek, hogy a gyenge forint az év hátralevő részében Magyarországra vonzza a vendégeket, illetve a belföldi turisták, ugyan ebből az okból, a hazai gyógy- és wellnes szállókat részesítik előnyben - tette hozzá az elnök. A krízis végső hatását azonban csak az éves összforgalom 40 százalékát jelentő nyári főszezon adatai alapján tudják lemérni - jegyezte meg Németh István.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo