Szépen növekedett a magyar tőkések jövedelme

A NAV 2022-es adatai alapján 329 ezer magánszemély vallott be tőkejövedelmet (pl.: osztalékból, árfolyamnyereségből, tartós befektetésből). Ez közel 65 ezer fővel (25 százalékkal) több, mint egy évvel korábban. Szintén növekedtek a nettó tőkejövedelmek a 2021-es évi 1900 milliárd Ft-ról 2400 milliárd Ft-ra (közel 23 százalékos emelkedés), így egy tőkejövedelmet szerzőre, országosan átlag nettó 7,6 millió forint jutott 2022-ben. Ez egyben azt is jelenti, hogy a nettó tőkejövedelmek gyorsabban növekedtek, mint az infláció (+14,5 százalék).

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A tőkejövedelmek közel fele Budapesten (35 százalék) és Pest vármegyében (17 százalék) keletkezett. Nógrád vármegye egyedüliként volt 1 százalék alatti (0,7 százalék) részesedésű. A teljes tőkejövedelemből nagy arányú volt még Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron, illetve Fejér vármegye részesedése (együttesen 18 százalék). Ellenben alacsony (2 százalék alatti) volt ez a részesedés Vas, Tolna, Heves és Békés vármegyék esetében.

Települési szinten a tőkések legnagyobb része Budapesten és a megyei jogú városokban élt (48 százalék). Közel egy harmaduk (30 százalék) városokban, kevesebb mint negyedük (21 százalék) pedig községekben lakott. Ugyanakkor a tőkejövedelmek több mint felét (57 százalékát) Budapest és a megyei jogú városok adták.

A tőkések és a tőkejövedelmek megoszlása (2022)

Forrás: NAV adatai alapján GKI saját számítása

Település típus szerint az egy tőkésre jutó jövedelmek Budapesten voltak a legmagasabbak (10 millió Ft). Ezt követik a megyei jogú városok és a városok (6,6, illetve 6,2 millió Ft). A legalacsonyabb érték a községek körében volt (5,7 millió Ft).

Ha az egy lakosra jutó tőkejövedelmet nézzük, akkor Felcsút 2021 után újra az első helyen végzett (14,1 millió Ft/lakos), ez szinte megegyezik az előző évi eredménnyel. A második helyen a Vas vármegyei Vaskeresztes lett (11,4 millió Ft/lakos), a harmadik pedig a Somogy vármegyei Somogycsicsó (8,8 millió Ft/lakos). Ezen településeken egy-egy nagytőkés feltehetően állandó lakcímmel rendelkezik. A főváros esetében nem meglepő módon (2021-hoz hasonlóan) a XII., a II. és a V. kerület teljesített a legjobban (1,9, 1,7 és 1,2 millió Ft/lakos).

Véleményvezér

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.
Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo