A részindexek közül a makrogazdasági környezet változását mérő ún. Makrogazdasági-, a fejlesztési tervekre vonatkozó Beruházás- és a piaci feltételek alakulását jelző Piac-index is a felmérés eddigi történetében nem látott szintre emelkedett, míg a finanszírozási helyzetet és terveket tükröző Finanszírozás-index két és féléves csúcsra nőtt. Az MFB-INDIKÁTOR idei javulása elsősorban a Makrogazdasági- és Piac-index emelkedésének volt köszönhető, ugyanakkor a részindexek közül továbbra is a Beruházás-index értéke a legmagasabb.
Makrogazdasági-index (+6,6 pont): A felmérés eddigi történetében első alkalommal tapasztalt több vállalat kedvező irányú fordulatot a működési környezetben, mint ahányan romló gazdasági folyamatokat érzékeltek, emellett még soha nem volt ilyen magas azon cégek aránya sem, amelyek kedvezően ítélték meg a jelenlegi makrogazdasági helyzetet. A felmérésben szereplő cégek átlagosan 1,3%-os, míg a Makrogazdasági-index alakulása alapján 2% körüli GDP-növekedéssel és 3,3%-os fogyasztói áremelkedéssel számolnak a következő 12 hónapban (2013. ősz - 2014. ősz).
Finanszírozás-index (+3,2 pont): A cégek pénzügyi helyzetében lassú konszolidáció figyelhető meg, s a 2013. őszi eredmények alapján változóban van a korábban tapasztalt kivárás, óvatosság a külső finanszírozási források igénybevételével kapcsolatban. A vállalati válaszok a finanszírozási feltételekben bekövetkezett kedvező fordulatot igazolják vissza: a közel másfél éve tartó alapkamat-csökkentési ciklus már érezhetően elkezdett átgyűrűzni a vállalati hitelkamatokba, aminek hatására egyre inkább versenyképesek a forintkölcsönök a devizahitelekkel szemben, s a felmérésben szereplő cégek tapasztalatai szerint a bankok hitelkínálatában, hitelnyújtási hajlandóságában is kedvező fordulat történt.
Beruházás-index (+3,0 pont): Az MFB-INDIKÁTOR eddigi történetében soha nem látott magas szintre emelkedett a beruházási kedv, ami összhangban áll a kapacitáskihasználtság alakulásával: az eddigi felmérések során még egyszer sem volt ilyen alacsony a kapacitásfelesleggel küzdő cégek aránya. A korábban elmaradt (a vállalati válaszok szerint „régóta esedékes”) fejlesztések jelentik a legerősebb beruházási motivációt 2013 őszén, s a javuló finanszírozási helyzet (olcsóbb források, növekvő hitelkínálat) hatására elsősorban az elmúlt évek amortizációját tervezik pótolni a vállalatok, s csak ezt követően kerülhet sor a bővítő beruházásokra.